Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.04.2024 > 17:33 Versiunea pentru printare
Marți, 2 aprilie 2024, ora 17:33

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic si Social European si Comitetul Regiunilor privind mobilitatea competentelor si a talentelor COM(2023)715 (PH CD 16/2024)
PHC 16/2024 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor privind mobilitatea competențelor și a talentelor COM(2023)715
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:207 80 46 21 17 13 9 21
- voturi pentru (DA):206 79 46 21 17 13 9 21
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Borta Raluca-Maria - DA
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică AUR DA
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciubuc Ciprian - DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Coarnă Dumitru - DA
46. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
47. Constantin Daniel PNL DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Cristea Andi-Lucian PSD DA
50. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
51. Cristian Brian USR DA
52. Crîstici Ognean Minoritati DA
53. Crușoveanu Marian PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Dancă Ionel - DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Drancă Andrei-Iulian USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Enachi Raisa - DA
64. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
65. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Flucuș Dumitru AUR DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Gál Károly UDMR DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Gheorghiu Bogdan PNL DA
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
77. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
78. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
79. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
80. Grosaru Andi-Gabriel - DA
81. Gudu Michael PNL DA
82. Hajdu Gábor UDMR DA
83. Havârneanu Filip USR DA
84. Hărătău Elena PNL DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
87. Huțu Alexandra PSD DA
88. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Ionescu George - DA
94. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
95. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
98. Könczei Csaba UDMR DA
99. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
100. Lazăr Ion-Marian USR DA
101. Lazăr Teodor USR DA
102. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
103. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
104. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
105. Lupu Andrei-Răzvan - DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
108. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
109. Mang Ioan PSD -
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Manta Claudiu PSD DA
112. Mareș Mara PNL DA
113. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
114. Mărculescu Dumitru PNL DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Meclea Alina PNL DA
117. Miftode Marius-Andrei USR DA
118. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
119. Miklós Zoltán UDMR DA
120. Mitrea Dumitrina AUR DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
122. Moisin Radu-Marin PNL DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Molnar Ervin PNL DA
125. Molnar Radu-Iulian USR DA
126. Morar Olivia-Diana PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
129. Munteanu Remus PSD DA
130. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
131. Mușoiu Ștefan PSD DA
132. Năcuță Sorin PNL DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neagu Denisa-Elena USR DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Özmen Oana-Marciana PNL DA
140. Paladi George-Adrian PNL DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pavelescu Nicolae PSD DA
143. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
144. Pecingină Gheorghe - DA
145. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Piper-Savu Florin PSD DA
148. Plăiașu Gabriel - DA
149. Polak Tudor PNL DA
150. Popa Radu Mihai PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
153. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
154. Popica Eduard-Andrei PSD DA
155. Predescu Ana-Loredana AUR DA
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Rizea Cristina Camelia PSD DA
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
160. Roman Florin-Claudiu PNL DA
161. Roman Nicolae - DA
162. Roșca Mircea PNL DA
163. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
164. Salan Viorel PSD DA
165. Sandu Viorica PSD DA
166. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stancu Paul PSD DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Stănescu Vetuța PNL DA
171. Stoian Maria PNL DA
172. Stoica Elena PSD DA
173. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
174. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
175. Szabó Ödön UDMR DA
176. Șandru Cosmin PNL DA
177. Șerban Gianina AUR DA
178. Șimon Gheorghe PSD DA
179. Șișcu George PNL DA
180. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
181. Șoldan Gheorghe PSD DA
182. Șovăială Constantin - DA
183. Ștefan Ion - DA
184. Tanasă Dan AUR DA
185. Tănase Antonel - DA
186. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
187. Tătaru Nelu PNL DA
188. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
189. Terente Eugen USR DA
190. Thellmann Christine PNL DA
191. Toda Daniel-Liviu - DA
192. Toma Ilie PSD DA
193. Toma Vasilică PSD DA
194. Trăilă Cristina PNL DA
195. Tudorache Daniel PSD DA
196. Tușa Adriana Diana PSD DA
197. Țachianu Marian PSD DA
198. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
199. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
200. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
201. Vexler Silviu Minoritati DA
202. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
203. Vîlceanu Dan - DA
204. Vulpescu Ioan PSD DA
205. Weber Mihai PSD DA
206. Zakarias Zoltán UDMR DA
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 4:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro