Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.04.2024 > 17:34 Versiunea pentru printare
Marți, 2 aprilie 2024, ora 17:34

Subiect vot: Vot final
PHC 19/2024 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Raport privind stadiul evoluției deceniului digital 2023 COM(2023)570
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:206 79 46 21 17 13 9 21
- voturi pentru (DA):183 79 45 21 - 13 9 16
- voturi împotrivă (NU):20 - 1 - 17 - - 2
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Borta Raluca-Maria - Abținere
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică AUR NU
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Chelaru Mircia AUR NU
41. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciubuc Ciprian - NU
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Coarnă Dumitru - NU
46. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
47. Constantin Daniel PNL DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Cristea Andi-Lucian PSD DA
50. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
51. Cristian Brian USR DA
52. Crîstici Ognean Minoritati DA
53. Crușoveanu Marian PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Dancă Ionel - DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Drancă Andrei-Iulian USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Enachi Raisa - Abținere
64. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Flucuș Dumitru AUR NU
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Gál Károly UDMR DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
74. Gheorghiu Bogdan PNL DA
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
76. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
77. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
78. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
79. Grosaru Andi-Gabriel - DA
80. Gudu Michael PNL DA
81. Hajdu Gábor UDMR DA
82. Havârneanu Filip USR DA
83. Hărătău Elena PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
86. Huțu Alexandra PSD DA
87. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Ionescu George - DA
93. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
94. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
97. Könczei Csaba UDMR DA
98. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
99. Lazăr Ion-Marian USR DA
100. Lazăr Teodor USR DA
101. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
102. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
103. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
104. Lupu Andrei-Răzvan - DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
107. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
108. Mang Ioan PSD DA
109. Manole Petre-Florin PSD DA
110. Manta Claudiu PSD DA
111. Mareș Mara PNL DA
112. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
113. Mărculescu Dumitru PNL DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Meclea Alina PNL DA
116. Miftode Marius-Andrei USR DA
117. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
118. Miklós Zoltán UDMR DA
119. Mitrea Dumitrina AUR NU
120. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
121. Moisin Radu-Marin PNL DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
123. Molnar Ervin PNL DA
124. Molnar Radu-Iulian USR DA
125. Morar Olivia-Diana PNL DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
128. Munteanu Remus PSD DA
129. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Năcuță Sorin PNL DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Denisa-Elena USR DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Özmen Oana-Marciana PNL DA
139. Paladi George-Adrian PNL DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pavelescu Nicolae PSD DA
142. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
143. Pecingină Gheorghe - DA
144. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Piper-Savu Florin PSD DA
147. Plăiașu Gabriel - DA
148. Polak Tudor PNL DA
149. Popa Radu Mihai PSD DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
151. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
152. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
153. Popica Eduard-Andrei PSD DA
154. Predescu Ana-Loredana AUR NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prună Cristina-Mădălina USR DA
157. Rizea Cristina Camelia PSD DA
158. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
159. Roman Florin-Claudiu PNL DA
160. Roman Nicolae - Abținere
161. Roșca Mircea PNL DA
162. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
163. Salan Viorel PSD DA
164. Sandu Viorica PSD DA
165. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
166. Solomon Adrian PSD DA
167. Stancu Paul PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Vetuța PNL DA
170. Stoian Maria PNL DA
171. Stoica Elena PSD DA
172. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Szabó Ödön UDMR DA
175. Șandru Cosmin PNL DA
176. Șerban Gianina AUR NU
177. Șimon Gheorghe PSD DA
178. Șișcu George PNL DA
179. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
180. Șoldan Gheorghe PSD DA
181. Șovăială Constantin - DA
182. Ștefan Ion - DA
183. Tanasă Dan AUR NU
184. Tănase Antonel - DA
185. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
186. Tătaru Nelu PNL DA
187. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
188. Terente Eugen USR DA
189. Thellmann Christine PNL DA
190. Toda Daniel-Liviu - DA
191. Toma Ilie PSD DA
192. Toma Vasilică PSD DA
193. Trăilă Cristina PNL DA
194. Tudorache Daniel PSD DA
195. Tușa Adriana Diana PSD DA
196. Țachianu Marian PSD DA
197. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
198. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
199. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
200. Vexler Silviu Minoritati DA
201. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
202. Vîlceanu Dan - DA
203. Vulpescu Ioan PSD DA
204. Weber Mihai PSD DA
205. Zakarias Zoltán UDMR DA
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 3:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro