Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.04.2024 > 17:36 Versiunea pentru printare
Marți, 2 aprilie 2024, ora 17:36

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 205/2023 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.3/2023 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.166/2022 privind unele măsuri pentru acordarea unui sprijin categoriilor de persoane vulnerabile pentru compensarea prețului la energie, suportat parțial din fonduri externe nerambursabile
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:204 80 46 20 16 13 9 20
- voturi pentru (DA):194 80 46 20 16 13 9 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:8 - - - - - - 8
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
29. Borta Raluca-Maria - DA
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică AUR DA
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
41. Chirilă Virgil Alin PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Coarnă Dumitru - DA
44. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
45. Constantin Daniel PNL DA
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
47. Cristea Andi-Lucian PSD DA
48. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati DA
51. Crușoveanu Marian PNL DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Dancă Ionel - Abținere
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Drancă Andrei-Iulian USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
59. Dumitru Florian-Emil PNL DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Enachi Raisa - DA
62. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
63. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Flucuș Dumitru AUR DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Gál Károly UDMR DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghiu Bogdan PNL DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
75. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
76. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
77. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
78. Grosaru Andi-Gabriel - NU
79. Gudu Michael PNL DA
80. Hajdu Gábor UDMR DA
81. Havârneanu Filip USR DA
82. Hărătău Elena PNL DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
85. Huțu Alexandra PSD DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Ionescu George - DA
92. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
93. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
96. Könczei Csaba UDMR DA
97. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
98. Lazăr Ion-Marian USR DA
99. Lazăr Teodor USR DA
100. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
101. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
102. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
103. Lupu Andrei-Răzvan - DA
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
107. Mang Ioan PSD DA
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Manta Claudiu PSD DA
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
112. Mărculescu Dumitru PNL DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Meclea Alina PNL DA
115. Miftode Marius-Andrei USR DA
116. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
117. Miklós Zoltán UDMR DA
118. Mitrea Dumitrina AUR DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
120. Moisin Radu-Marin PNL DA
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Molnar Ervin PNL DA
123. Molnar Radu-Iulian USR DA
124. Morar Olivia-Diana PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
127. Munteanu Remus PSD DA
128. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Năcuță Sorin PNL DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neagu Denisa-Elena USR DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Özmen Oana-Marciana PNL DA
138. Paladi George-Adrian PNL DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pavelescu Nicolae PSD DA
141. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
142. Pecingină Gheorghe - DA
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Piper-Savu Florin PSD DA
146. Plăiașu Gabriel - -
147. Polak Tudor PNL DA
148. Popa Radu Mihai PSD DA
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
151. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
152. Popica Eduard-Andrei PSD DA
153. Predescu Ana-Loredana AUR DA
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prună Cristina-Mădălina USR DA
156. Rizea Cristina Camelia PSD DA
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Roman Nicolae - DA
160. Roșca Mircea PNL DA
161. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
162. Salan Viorel PSD DA
163. Sandu Viorica PSD DA
164. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Stancu Paul PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Vetuța PNL DA
169. Stoian Maria PNL DA
170. Stoica Elena PSD DA
171. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Szabó Ödön UDMR DA
174. Șandru Cosmin PNL DA
175. Șerban Gianina AUR DA
176. Șimon Gheorghe PSD DA
177. Șișcu George PNL DA
178. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
179. Șoldan Gheorghe PSD DA
180. Șovăială Constantin - Abținere
181. Ștefan Ion - Abținere
182. Tanasă Dan AUR DA
183. Tănase Antonel - Abținere
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
185. Tătaru Nelu PNL DA
186. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
187. Terente Eugen USR DA
188. Thellmann Christine PNL DA
189. Toda Daniel-Liviu - DA
190. Toma Ilie PSD DA
191. Toma Vasilică PSD DA
192. Trăilă Cristina PNL DA
193. Tudorache Daniel PSD DA
194. Tușa Adriana Diana PSD DA
195. Țachianu Marian PSD DA
196. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
197. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
198. Vexler Silviu Minoritati DA
199. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
200. Vîlceanu Dan - DA
201. Vulpescu Ioan PSD DA
202. Weber Mihai PSD DA
203. Zakarias Zoltán UDMR DA
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 5:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro