Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.04.2024 > 17:37 Versiunea pentru printare
Marți, 2 aprilie 2024, ora 17:37

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 649/2023 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.34/2023 privind prorogarea termenului prevăzut la art.6 din Ordonanța Guvernului nr.40/2006 pentru aprobarea și finanțarea programelor multianuale prioritare de mediu și gospodărire a apelor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:203 80 45 19 17 13 9 20
- voturi pentru (DA):166 80 44 - 17 13 9 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:36 - - 19 - - - 17
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR Abținere
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
28. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
29. Borta Raluca-Maria - Abținere
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică AUR DA
38. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Chelaru Mircia AUR DA
42. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Coarnă Dumitru - Abținere
46. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
47. Constantin Daniel PNL DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Cristea Andi-Lucian PSD DA
50. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
51. Cristian Brian USR Abținere
52. Crîstici Ognean Minoritati DA
53. Crușoveanu Marian PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Dancă Ionel - Abținere
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Enachi Raisa - DA
64. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
65. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Flucuș Dumitru AUR DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Gál Károly UDMR DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
72. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
74. Gheorghiu Bogdan PNL DA
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
76. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
77. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
78. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
79. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
80. Gudu Michael PNL DA
81. Hajdu Gábor UDMR DA
82. Havârneanu Filip USR Abținere
83. Hărătău Elena PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
86. Huțu Alexandra PSD DA
87. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Ionescu George - Abținere
93. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
94. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
97. Könczei Csaba UDMR DA
98. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
99. Lazăr Teodor USR Abținere
100. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
101. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
102. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
103. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
107. Mang Ioan PSD DA
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Manta Claudiu PSD DA
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
112. Mărculescu Dumitru PNL DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
115. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
116. Miklós Zoltán UDMR DA
117. Mitrea Dumitrina AUR DA
118. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
119. Moisin Radu-Marin PNL DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Molnar Ervin PNL DA
122. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
123. Morar Olivia-Diana PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
125. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
126. Munteanu Remus PSD DA
127. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Năcuță Sorin PNL DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
131. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Özmen Oana-Marciana PNL DA
137. Paladi George-Adrian PNL DA
138. Paraschiv Rodica PSD DA
139. Pavelescu Nicolae PSD DA
140. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
141. Pecingină Gheorghe - Abținere
142. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
144. Piper-Savu Florin PSD DA
145. Plăiașu Gabriel - Abținere
146. Polak Tudor PNL DA
147. Popa Radu Mihai PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
150. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
151. Popica Eduard-Andrei PSD DA
152. Predescu Ana-Loredana AUR DA
153. Presură Alexandra PSD DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
155. Rizea Cristina Camelia PSD DA
156. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
157. Roman Florin-Claudiu PNL DA
158. Roman Nicolae - DA
159. Roșca Mircea PNL DA
160. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
161. Salan Viorel PSD DA
162. Sandu Viorica PSD DA
163. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
164. Solomon Adrian PSD DA
165. Stancu Paul PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Vetuța PNL DA
168. Stoian Maria PNL DA
169. Stoica Elena PSD DA
170. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șandru Cosmin PNL DA
174. Șerban Gianina AUR DA
175. Șimon Gheorghe PSD DA
176. Șișcu George PNL DA
177. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
178. Șoldan Gheorghe PSD DA
179. Șovăială Constantin - Abținere
180. Ștefan Ion - Abținere
181. Tanasă Dan AUR DA
182. Tănase Antonel - Abținere
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
184. Tătaru Nelu PNL DA
185. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
186. Terente Eugen USR Abținere
187. Thellmann Christine PNL DA
188. Toda Daniel-Liviu - Abținere
189. Toma Ilie PSD DA
190. Toma Vasilică PSD DA
191. Trăilă Cristina PNL DA
192. Tudorache Daniel PSD DA
193. Tușa Adriana Diana PSD DA
194. Țachianu Marian PSD DA
195. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
196. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
197. Vexler Silviu Minoritati DA
198. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
199. Vîlceanu Dan - Abținere
200. Vulpescu Ioan PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zakarias Zoltán UDMR DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 4:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro