Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.04.2024 > 16:03 Versiunea pentru printare
Luni, 8 aprilie 2024, ora 16:03

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Suplimentarea ordinii de zi din ziua de 09.04.2024 cu PL-x 788/2023, la pct. 14
PL 788/2023 privind modificarea și completarea Legii nr.51/1995 pentru organizarea și exercitarea profesiei de avocat , precum și pentru modificarea art.451 din Legea nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:119 55 20 18 18 - 2 6
- voturi pentru (DA):78 55 20 - - - 2 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:39 - - 17 18 - - 4
- nu au votat:2 - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apjok Norbert - DA
10. Axinia Adrian-George AUR Abținere
11. Badea Mihai-Alexandru USR -
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bîrcă Constantin PSD DA
14. Borta Raluca-Maria - Abținere
15. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Bulai Oana-Gianina PSD DA
19. Burciu Cristina PNL DA
20. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Calotă Florică Ică AUR Abținere
23. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
24. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
25. Chelaru Mircia AUR Abținere
26. Chirilă Virgil Alin PSD DA
27. Ciofu Cătălina PNL DA
28. Ciubuc Ciprian - Abținere
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
31. Constantin Daniel PNL DA
32. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
33. Cupșa Ioan PNL DA
34. Dehelean Silviu USR Abținere
35. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
38. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
39. Floroiu Ionel PSD DA
40. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
41. Georgescu Nicolae PSD DA
42. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
43. Giurgiu Adrian USR Abținere
44. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
45. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
46. Grosaru Andi-Gabriel - -
47. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
48. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
49. Ichim Cristian-Paul - Abținere
50. Ilie Victor USR Abținere
51. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
52. Intotero Natalia-Elena PSD DA
53. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
54. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
55. Kiss János PNL DA
56. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
57. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
58. Macovei Silviu Nicu PSD DA
59. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
60. Mang Ioan PSD DA
61. Manole Petre-Florin PSD DA
62. Manta Claudiu PSD DA
63. Mareș Mara PNL DA
64. Mărculescu Dumitru PNL DA
65. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
66. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
67. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
68. Mircea Florin PSD DA
69. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
70. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
71. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
72. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
73. Munteanu Remus PSD DA
74. Murariu Oana USR Abținere
75. Nassar Rodica PSD DA
76. Năcuță Sorin PNL DA
77. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
78. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
79. Nechita Aurel PSD DA
80. Niță Nicu PSD DA
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Pavelescu Nicolae PSD DA
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
85. Piper-Savu Florin PSD DA
86. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
87. Popescu Dan-Cristian PSD DA
88. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
89. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
90. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
91. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
92. Rizea Cristina Camelia PSD DA
93. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
94. Roman Florin-Claudiu PNL DA
95. Rujan Dumitru PNL DA
96. Salan Viorel PSD DA
97. Sandu Viorica PSD DA
98. Scripnic Lilian AUR Abținere
99. Simion George-Nicolae AUR Abținere
100. Stoian Maria PNL DA
101. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
102. Stoica Diana USR Abținere
103. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
104. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
105. Șerban Gianina AUR Abținere
106. Șimon Gheorghe PSD DA
107. Șoldan Gheorghe PSD DA
108. Tanasă Dan AUR Abținere
109. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
110. Terente Eugen USR Abținere
111. Thellmann Christine PNL DA
112. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
113. Toda Daniel-Liviu - Abținere
114. Todosiu Beniamin PSD DA
115. Toma Ilie PSD DA
116. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
117. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
118. Volosatîi Boris AUR Abținere
119. Vulpescu Ioan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 12:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro