Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2024 > 10:19 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2024, ora 10:19

Subiect vot: Convocarea, in paralel cu plenul, a comisiilor raportoare, pentru dezbaterea PL-x 700/2023
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:155 64 24 22 15 8 9 13
- voturi pentru (DA):152 64 24 21 15 8 9 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Bălășoiu Aurel PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Berescu Monica-Elena USR DA
17. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
18. Borta Raluca-Maria - DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
24. Calista Mara-Daniela PNL DA
25. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
26. Chirilă Virgil Alin PSD DA
27. Ciofu Cătălina PNL DA
28. Ciornei Radu Tudor USR DA
29. Ciubuc Ciprian - DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
32. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
33. Cristian Brian USR DA
34. Crîstici Ognean Minoritati DA
35. Csép Éva-Andrea UDMR DA
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dancă Ionel - DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dumitru Florian-Emil PNL DA
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Enachi Raisa - DA
44. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
45. Feodor Silviu Minoritati DA
46. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
47. Florea Daniel AUR DA
48. Florea Oana-Consuela PSD DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Flucuș Dumitru AUR DA
51. Gál Károly UDMR DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
55. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
56. Giugea Nicolae PNL DA
57. Gliga Dumitrița PSD DA
58. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
59. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
60. Grosaru Andi-Gabriel - -
61. Gudu Michael PNL DA
62. Hărătău Elena PNL DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
65. Ichim Cristian-Paul - DA
66. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
67. Ilie Victor USR DA
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
69. Intotero Natalia-Elena PSD DA
70. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
71. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
72. Kelemen Attila UDMR DA
73. Kiss János PNL DA
74. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
75. Könczei Csaba UDMR DA
76. Lasca Mihai Ioan - DA
77. Lazăr Ion-Marian USR DA
78. Longher Ghervazen Minoritati DA
79. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
80. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
81. Macovei Silviu Nicu PSD DA
82. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
83. Mang Ioan PSD DA
84. Manta Claudiu PSD DA
85. Mărculescu Dumitru PNL DA
86. Meclea Alina PNL DA
87. Miftode Marius-Andrei USR DA
88. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
89. Miklós Zoltán UDMR DA
90. Mina Marian PSD DA
91. Mircea Florin PSD DA
92. Miruță Radu-Dinel USR DA
93. Mitrea Dumitrina AUR DA
94. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
95. Molnar Radu-Iulian USR DA
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
97. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
98. Munteanu Remus PSD DA
99. Murariu Oana USR DA
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Nacov Gheorghe Minoritati DA
102. Nassar Rodica PSD DA
103. Năcuță Sorin PNL DA
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
105. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
106. Neață Eugen PSD DA
107. Nechita Aurel PSD DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Pambuccian Varujan Minoritati DA
110. Panait Radu USR DA
111. Paraschiv Rodica PSD DA
112. Pavelescu Nicolae PSD DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Piper-Savu Florin PSD DA
115. Pop Rareș Tudor USR -
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Dan-Cristian PSD DA
118. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
119. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
120. Popica Eduard-Andrei PSD DA
121. Predescu Ana-Loredana AUR DA
122. Prună Cristina-Mădălina USR DA
123. Prunean Alin-Costel - DA
124. Rizea Cristina Camelia PSD DA
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
126. Roman Florin-Claudiu PNL DA
127. Roman Nicolae - DA
128. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
129. Salan Viorel PSD DA
130. Sandu Viorica PSD DA
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD DA
133. Solomon Adrian PSD DA
134. Stancu Paul PSD DA
135. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
137. Șerban Gianina AUR DA
138. Șișcu George PNL DA
139. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
140. Șoldan Gheorghe PSD DA
141. Tanasă Dan AUR DA
142. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
143. Terente Eugen USR DA
144. Thellmann Christine PNL DA
145. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
146. Toda Daniel-Liviu - DA
147. Toma Ilie PSD DA
148. Toma Vasilică PSD DA
149. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
150. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
151. Țoiu Oana-Silvia USR DA
152. Volosatîi Boris AUR DA
153. Vulpescu Ioan PSD DA
154. Weber Mihai PSD DA
155. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 0:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro