Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2024 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2024, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 563/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.70/2023 pentru modificarea și/sau completarea unor acte normative din domeniul pensiilor publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:244 92 46 31 24 12 16 23
- voturi pentru (DA):172 91 46 - 1 12 16 6
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 1 - - 1
- abțineri:68 - - 30 22 - - 16
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR Abținere
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR Abținere
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Borta Raluca-Maria - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR Abținere
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD -
47. Chirilă Virgil Alin PSD DA
48. Ciofu Cătălina PNL DA
49. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Cristian Brian USR Abținere
57. Crîstici Ognean Minoritati DA
58. Crușoveanu Marian PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dancă Ionel - Abținere
64. Dehelean Silviu USR Abținere
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Enachi Raisa - Abținere
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Daniel AUR Abținere
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR Abținere
79. Focșa Dumitru-Viorel - NU
80. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Anamaria - DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Giurgiu Adrian USR Abținere
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
100. Havârneanu Filip USR Abținere
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ichim Cristian-Paul - DA
107. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
108. Ilie Victor USR Abținere
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ionescu George - Abținere
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Könczei Csaba UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan - Abținere
119. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Ghervazen Minoritati DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
132. Mărculescu Dumitru PNL DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meclea Alina PNL DA
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
138. Miklós Zoltán UDMR DA
139. Mina Marian PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
142. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
143. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Molnar Ervin PNL DA
146. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
147. Morar Olivia-Diana PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
149. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Murariu Oana USR NU
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR Abținere
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Paladi George-Adrian PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Panait Radu USR Abținere
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
175. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
176. Pop Rareș Tudor USR Abținere
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
185. Prunean Alin-Costel - Abținere
186. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
187. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
188. Rizea Cristina Camelia PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Nicolae - Abținere
192. Rujan Dumitru PNL DA
193. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
194. Salan Viorel PSD DA
195. Sandu Viorica PSD DA
196. Scripnic Lilian AUR Abținere
197. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simion George-Nicolae AUR NU
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stancu Paul PSD DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
207. Stoica Diana USR Abținere
208. Stoica Elena PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Șandru Cosmin PNL DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șerban Gianina AUR Abținere
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoptică Costel PNL DA
217. Tanasă Dan AUR Abținere
218. Tănase Antonel - Abținere
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Terente Eugen USR Abținere
221. Thellmann Christine PNL DA
222. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
223. Toda Daniel-Liviu - DA
224. Todosiu Beniamin PSD DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Toma Vasilică PSD DA
227. Trăilă Cristina PNL DA
228. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
229. Tudorache Daniel PSD DA
230. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
231. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Țachianu Marian PSD DA
234. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
235. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
236. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
237. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vîlceanu Dan - Abținere
240. Volosatîi Boris AUR Abținere
241. Vulpescu Ioan PSD DA
242. Weber Mihai PSD DA
243. Zakarias Zoltán UDMR DA
244. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 4:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro