Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2024 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2024, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 698/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.272/2004 privind protecția și promovarea drepturilor copilului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:240 93 46 28 24 12 16 21
- voturi pentru (DA):235 93 46 28 24 12 16 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - -
31. Borta Raluca-Maria - Abținere
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Ciubuc Ciprian - DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Cristian Brian USR DA
57. Crîstici Ognean Minoritati DA
58. Crușoveanu Marian PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Enachi Raisa - DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Daniel AUR DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR DA
78. Focșa Dumitru-Viorel - DA
79. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Anamaria - DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Giurgiu Adrian USR DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Havârneanu Filip USR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul - DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George - DA
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
113. Kelemen Attila UDMR DA
114. Kiss János PNL DA
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Lazăr Ion-Marian USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Manta Claudiu PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meclea Alina PNL DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
136. Miklós Zoltán UDMR DA
137. Mina Marian PSD DA
138. Mircea Florin PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel USR DA
140. Mitrea Dumitrina AUR DA
141. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Molnar Ervin PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian USR DA
145. Morar Olivia-Diana PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Murariu Oana USR DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Paladi George-Adrian PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Panait Radu USR DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pavelescu Nicolae PSD DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Piper-Savu Florin PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
171. Plăiașu Gabriel - -
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Dan-Cristian PSD DA
176. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
177. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
178. Popica Eduard-Andrei PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana AUR DA
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Prunean Alin-Costel - DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
183. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
184. Rizea Cristina Camelia PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - DA
188. Rujan Dumitru PNL DA
189. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simion George-Nicolae AUR DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Stancu Ionel Minoritati DA
199. Stancu Paul PSD DA
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
202. Stoica Diana USR DA
203. Stoica Elena PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Șandru Cosmin PNL DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șerban Gianina AUR DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
211. Șoldan Gheorghe PSD DA
212. Șoptică Costel PNL DA
213. Tanasă Dan AUR DA
214. Tănase Antonel - Abținere
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Terente Eugen USR DA
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Toda Daniel-Liviu - DA
220. Todosiu Beniamin PSD DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Toma Vasilică PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
225. Tudorache Daniel PSD DA
226. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
227. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
231. Țoiu Oana-Silvia USR DA
232. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
233. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
234. Vexler Silviu Minoritati DA
235. Vîlceanu Dan - DA
236. Volosatîi Boris AUR DA
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zakarias Zoltán UDMR DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 0:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro