Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2024 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2024, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 119/2024 privind energia eoliană offshore
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:233 93 45 27 20 11 14 23
- voturi pentru (DA):229 93 45 27 20 11 14 19
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad - DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Borta Raluca-Maria - NU
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - Abținere
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Cozma Adrian-Felician PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Damian Romulus-Marius PSD DA
59. Dancă Ionel - DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
65. Dumitru Florian-Emil PNL DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Daniel AUR DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Flucuș Dumitru AUR DA
74. Focșa Dumitru-Viorel - DA
75. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Gál Károly UDMR DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Anamaria - DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
84. Giugea Nicolae PNL DA
85. Giurgiu Adrian USR DA
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
87. Gliga Dumitrița PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
89. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel - DA
91. Gudu Michael PNL DA
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
93. Havârneanu Filip USR DA
94. Hărătău Elena PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ichim Cristian-Paul - DA
100. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
101. Ilie Victor USR DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ionescu George - DA
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Könczei Csaba UDMR DA
110. Lasca Mihai Ioan - NU
111. Lazăr Ion-Marian USR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
115. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
116. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
119. Mang Ioan PSD DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Manta Claudiu PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
124. Mărculescu Dumitru PNL DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meclea Alina PNL DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Miftode Marius-Andrei USR DA
129. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
130. Miklós Zoltán UDMR DA
131. Mina Marian PSD DA
132. Mircea Florin PSD DA
133. Miruță Radu-Dinel USR DA
134. Mitrea Dumitrina AUR DA
135. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Molnar Ervin PNL DA
138. Molnar Radu-Iulian USR DA
139. Morar Olivia-Diana PNL DA
140. Munteanu Remus PSD DA
141. Murariu Oana USR DA
142. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nacov Gheorghe Minoritati DA
145. Nagy Szabolcs UDMR DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Năcuță Sorin PNL DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neagu Denisa-Elena USR DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Paladi George-Adrian PNL DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Panait Radu USR DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pavelescu Nicolae PSD DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Piper-Savu Florin PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Plăiașu Gabriel - DA
165. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
166. Pop Rareș Tudor USR DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Dan-Cristian PSD DA
169. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
170. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
171. Popica Eduard-Andrei PSD DA
172. Predescu Ana-Loredana AUR DA
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Prunean Alin-Costel - DA
176. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
177. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
178. Rizea Cristina Camelia PSD DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL DA
181. Roman Nicolae - Abținere
182. Rujan Dumitru PNL DA
183. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
184. Salan Viorel PSD DA
185. Sandu Viorica PSD DA
186. Scripnic Lilian AUR DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
195. Stoica Diana USR DA
196. Stoica Elena PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Șandru Cosmin PNL DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șerban Gianina AUR DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL DA
203. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
204. Șoldan Gheorghe PSD DA
205. Șoptică Costel PNL DA
206. Tanasă Dan AUR DA
207. Tănase Antonel - DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Terente Eugen USR DA
210. Thellmann Christine PNL DA
211. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
212. Toda Daniel-Liviu - DA
213. Todosiu Beniamin PSD DA
214. Toma Ilie PSD DA
215. Toma Vasilică PSD DA
216. Trăilă Cristina PNL DA
217. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
218. Tudorache Daniel PSD DA
219. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
220. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
221. Tușa Adriana Diana PSD DA
222. Țachianu Marian PSD DA
223. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
224. Țoiu Oana-Silvia USR DA
225. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
226. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Vîlceanu Dan - DA
229. Volosatîi Boris AUR DA
230. Vulpescu Ioan PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zakarias Zoltán UDMR DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 16:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro