Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2024 > 16:36 Versiunea pentru printare
Luni, 15 aprilie 2024, ora 16:36

Subiect vot: Modificare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:163 58 38 23 15 4 6 19
- voturi pentru (DA):107 58 38 - - 4 6 1
- voturi împotrivă (NU):47 - - 23 15 - - 9
- abțineri:9 - - - - - - 9
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR NU
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
16. Bălășoiu Aurel PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Berescu Monica-Elena USR NU
20. Bîrcă Constantin PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
23. Borta Raluca-Maria - DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Oana-Gianina PSD DA
27. Buzoianu Diana-Anda USR NU
28. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
29. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
30. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
31. Chelaru Mircia AUR NU
32. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
33. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
34. Chira Claudiu-Martin - NU
35. Chirilă Virgil Alin PSD DA
36. Ciofu Cătălina PNL DA
37. Ciornei Radu Tudor USR NU
38. Ciubuc Ciprian - NU
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Coarnă Dumitru - Abținere
41. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
42. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
43. Cristian Brian USR NU
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dehelean Silviu USR NU
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Enachi Raisa - Abținere
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Fălcoi Nicu USR NU
50. Feodor Silviu Minoritati DA
51. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
52. Florea Oana-Consuela PSD DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Gál Károly UDMR DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Georgescu Nicolae PSD DA
57. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
59. Gheorghiu Bogdan PNL DA
60. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
63. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
64. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
65. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
66. Havârneanu Filip USR NU
67. Hărătău Elena PNL DA
68. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
69. Huțu Alexandra PSD DA
70. Iancu Marius-Ionel PSD DA
71. Ichim Cristian-Paul - Abținere
72. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
73. Ilie Victor USR NU
74. Intotero Natalia-Elena PSD DA
75. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
76. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
77. Kiss János PNL DA
78. Könczei Csaba UDMR DA
79. Lasca Mihai Ioan - NU
80. Lazăr Ion-Marian USR NU
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
83. Mang Ioan PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Manta Claudiu PSD DA
86. Mareș Mara PNL DA
87. Mărculescu Dumitru PNL DA
88. Meclea Alina PNL DA
89. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
90. Miftode Marius-Andrei USR NU
91. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
92. Mina Marian PSD DA
93. Mircea Florin PSD DA
94. Miruță Radu-Dinel USR NU
95. Mitrea Dumitrina AUR NU
96. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
97. Moisin Radu-Marin PNL DA
98. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
99. Molnar Ervin PNL DA
100. Molnar Radu-Iulian USR NU
101. Morar Olivia-Diana PNL DA
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
103. Munteanu Remus PSD DA
104. Murariu Oana USR NU
105. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Nacov Gheorghe Minoritati DA
108. Nassar Rodica PSD DA
109. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
110. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
111. Neață Eugen PSD DA
112. Niță Nicu PSD DA
113. Orban Ludovic - NU
114. Özmen Oana-Marciana PNL DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Plăiașu Gabriel - NU
118. Pop Rareș Tudor USR NU
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Popescu Dan-Cristian PSD DA
121. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
122. Predescu Ana-Loredana AUR NU
123. Presură Alexandra PSD DA
124. Prună Cristina-Mădălina USR NU
125. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
127. Roman Florin-Claudiu PNL DA
128. Roman Nicolae - NU
129. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
130. Salan Viorel PSD DA
131. Sandu Viorica PSD DA
132. Scripnic Lilian AUR NU
133. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
134. Seres Dénes UDMR DA
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Stancu Ionel Minoritati DA
137. Stancu Paul PSD DA
138. Stănescu Vetuța PNL DA
139. Stângă George-Cătălin PNL DA
140. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
141. Șandru Cosmin PNL DA
142. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
143. Șerban Gianina AUR NU
144. Șimon Gheorghe PSD DA
145. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
146. Șoldan Gheorghe PSD DA
147. Șovăială Constantin - NU
148. Tanasă Dan AUR NU
149. Tănase Antonel - Abținere
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Tătaru Nelu PNL DA
152. Thellmann Christine PNL DA
153. Toda Daniel-Liviu - Abținere
154. Toma Ilie PSD DA
155. Trăilă Cristina PNL DA
156. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
157. Tuță George-Cristian PNL DA
158. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
159. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
160. Volosatîi Boris AUR NU
161. Vulpescu Ioan PSD DA
162. Weber Mihai PSD DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 0:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro