Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2024 > 16:40 Versiunea pentru printare
Luni, 15 aprilie 2024, ora 16:40

Subiect vot: Modificare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:170 62 38 24 14 5 8 19
- voturi pentru (DA):58 - 3 24 13 - - 18
- voturi împotrivă (NU):102 59 35 - - - 8 -
- abțineri:10 3 - - 1 5 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Aelenei Dănuț AUR DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușceac Antonio AUR DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Banias Mircea Marius PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălășoiu Aurel PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Benga Tudor - Vlad - DA
20. Berescu Monica-Elena USR DA
21. Bîrcă Constantin PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Borta Raluca-Maria - Abținere
24. Bota Călin-Ioan PNL NU
25. Budăi Marius-Constantin PSD NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Bulai Oana-Gianina PSD NU
28. Buzoianu Diana-Anda USR DA
29. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
30. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
31. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
32. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
33. Chichirău Cosette-Paula - DA
34. Chira Claudiu-Martin - DA
35. Chirilă Virgil Alin PSD NU
36. Ciofu Cătălina PNL NU
37. Ciornei Radu Tudor USR DA
38. Ciubuc Ciprian - DA
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Coarnă Dumitru - DA
41. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
42. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
43. Cristian Brian USR DA
44. Cupșa Ioan PNL NU
45. Damian Romulus-Marius PSD NU
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Fădor Angelica PNL NU
49. Fălcoi Nicu USR DA
50. Feodor Silviu Minoritati NU
51. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
52. Florea Oana-Consuela PSD NU
53. Furtună Mirela PSD NU
54. Gál Károly UDMR Abținere
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
56. Georgescu Nicolae PSD NU
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
58. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
59. Giugea Nicolae PNL NU
60. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
61. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
62. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
63. Gudu Michael PNL NU
64. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
65. Havârneanu Filip USR DA
66. Hărătău Elena PNL NU
67. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
68. Huțu Alexandra PSD Abținere
69. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
70. Ichim Cristian-Paul - DA
71. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
72. Ilie Victor USR DA
73. Intotero Natalia-Elena PSD NU
74. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
75. Kiss János PNL NU
76. Könczei Csaba UDMR Abținere
77. Lasca Mihai Ioan - DA
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
79. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
80. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
81. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
82. Lupu Andrei-Răzvan - DA
83. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
84. Mang Ioan PSD NU
85. Manole Petre-Florin PSD NU
86. Manta Claudiu PSD NU
87. Mareș Mara PNL NU
88. Mărculescu Dumitru PNL NU
89. Meclea Alina PNL NU
90. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
91. Miftode Marius-Andrei USR DA
92. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
93. Miklós Zoltán UDMR Abținere
94. Mina Marian PSD NU
95. Mircea Florin PSD NU
96. Miruță Radu-Dinel USR DA
97. Mitrea Dumitrina AUR DA
98. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
99. Moisin Radu-Marin PNL NU
100. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
101. Molnar Ervin PNL NU
102. Molnar Radu-Iulian USR DA
103. Morar Olivia-Diana PNL NU
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
105. Munteanu Remus PSD NU
106. Murariu Oana USR DA
107. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
108. Mușoiu Ștefan PSD NU
109. Nacov Gheorghe Minoritati NU
110. Nagy Szabolcs UDMR Abținere
111. Nagy Vasile - DA
112. Nassar Rodica PSD NU
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
114. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
115. Neață Eugen PSD NU
116. Niță Nicu PSD NU
117. Orban Ludovic - DA
118. Özmen Oana-Marciana PNL NU
119. Paraschiv Rodica PSD NU
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Pop Rareș Tudor USR DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
123. Popescu Dan-Cristian PSD NU
124. Predescu Ana-Loredana AUR DA
125. Presură Alexandra PSD NU
126. Prună Cristina-Mădălina USR DA
127. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
128. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
129. Roman Florin-Claudiu PNL NU
130. Roman Nicolae - DA
131. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
132. Salan Viorel PSD NU
133. Sandu Viorica PSD NU
134. Scripnic Lilian AUR DA
135. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
136. Seres Dénes UDMR Abținere
137. Simonis Alfred - Robert PSD NU
138. Stancu Ionel Minoritati NU
139. Stancu Paul PSD NU
140. Stănescu Vetuța PNL NU
141. Stângă George-Cătălin PNL NU
142. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
143. Șandru Cosmin PNL NU
144. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
145. Șerban Gianina AUR DA
146. Șimon Gheorghe PSD NU
147. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
148. Șoldan Gheorghe PSD NU
149. Șovăială Constantin - DA
150. Tanasă Dan AUR DA
151. Tănase Antonel - DA
152. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
153. Tătaru Nelu PNL NU
154. Thellmann Christine PNL NU
155. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
156. Toda Daniel-Liviu - DA
157. Toma Ilie PSD NU
158. Trăilă Cristina PNL NU
159. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
160. Tuță George-Cristian PNL DA
161. Țachianu Marian PSD NU
162. Țoiu Oana-Silvia USR DA
163. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
164. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
165. Vexler Silviu Minoritati NU
166. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
167. Volosatîi Boris AUR Abținere
168. Vulpescu Ioan PSD NU
169. Weber Mihai PSD NU
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 10:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro