Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 10:39 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 10:39

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:165 66 25 21 21 8 7 17
- voturi pentru (DA):120 66 24 9 - 8 7 6
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 - - - - 3
- abțineri:39 - - 12 21 - - 6
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
15. Băltărețu Viorel USR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad - Abținere
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bola Bogdan-Alexandru - DA
21. Borta Raluca-Maria - NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Oana-Gianina PSD DA
27. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
28. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
29. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
30. Chelaru Mircia AUR Abținere
31. Chichirău Cosette-Paula - -
32. Chirilă Virgil Alin PSD DA
33. Ciornei Radu Tudor USR DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
36. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
37. Cristian Brian USR Abținere
38. Dancă Ionel - Abținere
39. Dămureanu Ringo AUR Abținere
40. Drulă Cătălin USR DA
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Enachi Raisa - DA
43. Fădor Angelica PNL DA
44. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
45. Fălcoi Nicu USR Abținere
46. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
47. Florea Oana-Consuela PSD DA
48. Flucuș Dumitru AUR Abținere
49. Furtună Mirela PSD DA
50. Gál Károly UDMR DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
53. Gheorghiu Bogdan PNL DA
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
55. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
56. Giugea Nicolae PNL DA
57. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
58. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
59. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
60. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
61. Grosaru Andi-Gabriel - -
62. Hajdu Gábor UDMR DA
63. Havârneanu Filip USR DA
64. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
65. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
66. Huțu Alexandra PSD DA
67. Ichim Cristian-Paul - DA
68. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
69. Ilie Victor USR Abținere
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
72. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
73. Kiss János PNL DA
74. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
75. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
76. Könczei Csaba UDMR DA
77. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
78. Lazăr Ion-Marian USR DA
79. Lazăr Teodor USR DA
80. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
81. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
82. Lupu Andrei-Răzvan - DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Manta Claudiu PSD DA
87. Mareș Mara PNL DA
88. Mărculescu Dumitru PNL DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
91. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
92. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
93. Mina Marian PSD DA
94. Mircea Florin PSD DA
95. Miruță Radu-Dinel USR DA
96. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
97. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
98. Moisin Radu-Marin PNL DA
99. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
100. Morar Olivia-Diana PNL DA
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
102. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
103. Munteanu Remus PSD DA
104. Murariu Oana USR Abținere
105. Nacov Gheorghe Minoritati DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
108. Neață Eugen PSD DA
109. Nechita Aurel PSD DA
110. Niță Nicu PSD DA
111. Orban Ludovic - NU
112. Pambuccian Varujan Minoritati DA
113. Pavelescu Nicolae PSD DA
114. Pecingină Gheorghe - DA
115. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Piper-Savu Florin PSD DA
118. Pop Darius AUR Abținere
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Popescu Dan-Cristian PSD DA
121. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
122. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
123. Presură Alexandra PSD DA
124. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
125. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
126. Rizea Cristina Camelia PSD DA
127. Roman Nicolae - Abținere
128. Salan Viorel PSD DA
129. Sandu Viorica PSD DA
130. Scripnic Lilian AUR Abținere
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Simion George-Nicolae AUR Abținere
133. Simonis Alfred - Robert PSD DA
134. Stănescu Vetuța PNL DA
135. Stângă George-Cătălin PNL DA
136. Stoica Diana USR Abținere
137. Stoica Elena PSD DA
138. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
139. Șandru Cosmin PNL DA
140. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
141. Șerban Gianina AUR Abținere
142. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
143. Șoldan Gheorghe PSD DA
144. Șoptică Costel PNL DA
145. Tanasă Dan AUR Abținere
146. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
147. Tătaru Nelu PNL DA
148. Terente Eugen USR DA
149. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
150. Toda Daniel-Liviu - Abținere
151. Todosiu Beniamin PSD DA
152. Toma Ilie PSD DA
153. Toma Vasilică PSD DA
154. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
155. Turcan Raluca PNL NU
156. Tuță George-Cristian PNL DA
157. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
158. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
159. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
160. Vexler Silviu Minoritati DA
161. Vîlceanu Dan - DA
162. Volosatîi Boris AUR Abținere
163. Vulpescu Ioan PSD DA
164. Weber Mihai PSD DA
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 6:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro