Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 11:57 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 11:57

Subiect vot: Vot final - PL-x 644/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 644/2023 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.28/2023 pentru stabilirea unor măsuri necesare optimizării procesului de implementare a proiectelor finanțate din fonduri externe nerambursabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 96 58 30 25 12 15 23
- voturi pentru (DA):215 96 58 - 25 12 15 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:42 - - 30 - - - 12
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR Abținere
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Borta Raluca-Maria - NU
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calotă Florică Ică AUR DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chira Claudiu-Martin - Abținere
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
55. Ciubuc Ciprian - Abținere
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR Abținere
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - Abținere
67. Dehelean Silviu USR Abținere
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Florea Daniel AUR DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Giurgiu Adrian USR Abținere
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
101. Havârneanu Filip USR Abținere
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ilie Victor USR Abținere
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
113. Kelemen Attila UDMR DA
114. Kiss János PNL DA
115. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan - Abținere
119. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
120. Lazăr Teodor USR Abținere
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Lupu Andrei-Răzvan - DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
129. Mang Ioan PSD DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
151. Morar Olivia-Diana PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
153. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Murariu Oana USR Abținere
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Orban Ludovic - -
167. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Polak Tudor PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
180. Pop Darius AUR DA
181. Pop Rareș Tudor USR Abținere
182. Popa Alexandru PNL DA
183. Popa Radu Mihai PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Dan-Cristian PSD DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Predescu Ana-Loredana AUR DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
193. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
194. Rizea Cristina Camelia PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
196. Roman Nicolae - DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sandu Viorica PSD DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Simion George-Nicolae AUR DA
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Stancu Ionel Minoritati DA
207. Stancu Paul PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Vetuța PNL DA
210. Stângă George-Cătălin PNL DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
213. Stoica Diana USR Abținere
214. Stoica Elena PSD DA
215. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șandru Cosmin PNL DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șerban Gianina AUR DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
224. Șoldan Gheorghe PSD DA
225. Șoptică Costel PNL DA
226. Tanasă Dan AUR DA
227. Tănase Antonel - Abținere
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Tătaru Nelu PNL DA
230. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
231. Terente Eugen USR Abținere
232. Thellmann Christine PNL DA
233. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
234. Toda Daniel-Liviu - DA
235. Todosiu Beniamin PSD DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Toma Vasilică PSD DA
238. Trăilă Cristina PNL DA
239. Tudorache Daniel PSD DA
240. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
241. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Tuță George-Cristian PNL DA
244. Țachianu Marian PSD DA
245. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
246. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
247. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan - DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zakarias Zoltán UDMR DA
258. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 21:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro