Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 11:59 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 11:59

Subiect vot: Vot final - PL-x 826/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 826/2023 Legea pentru modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:263 94 60 30 25 14 15 25
- voturi pentru (DA):262 94 60 30 25 14 15 24
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Calotă Florică Ică AUR DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dancă Ionel - DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel AUR DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Giurgiu Adrian USR DA
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - DA
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
102. Havârneanu Filip USR DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kiss János PNL DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lasca Mihai Ioan - DA
121. Lazăr Ion-Marian USR DA
122. Lazăr Teodor USR DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meclea Alina PNL DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Miftode Marius-Andrei USR DA
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Miruță Radu-Dinel USR DA
147. Mitrea Dumitrina AUR DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
149. Moisin Radu-Marin PNL DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Molnar Ervin PNL DA
152. Molnar Radu-Iulian USR DA
153. Morar Olivia-Diana PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Murariu Oana USR DA
158. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - DA
169. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
182. Pop Darius AUR DA
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Alexandru PNL DA
185. Popa Radu Mihai PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana AUR DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
195. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
196. Rizea Cristina Camelia PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Nicolae - DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sas Lóránt-Zoltan - DA
205. Scripnic Lilian AUR DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Simion George-Nicolae AUR DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stancu Ionel Minoritati DA
212. Stancu Paul PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stângă George-Cătălin PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
218. Stoica Diana USR DA
219. Stoica Elena PSD DA
220. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șandru Cosmin PNL DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șerban Gianina AUR DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL DA
228. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
229. Șoldan Gheorghe PSD DA
230. Șoptică Costel PNL DA
231. Tanasă Dan AUR DA
232. Tănase Antonel - DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Tătaru Nelu PNL DA
235. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
236. Terente Eugen USR DA
237. Thellmann Christine PNL DA
238. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
239. Toda Daniel-Liviu - DA
240. Todosiu Beniamin PSD DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Toma Vasilică PSD DA
243. Trăilă Cristina PNL DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
246. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Tuță George-Cristian PNL DA
249. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
250. Țoiu Oana-Silvia USR DA
251. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
253. Varga Glad-Aurel PNL DA
254. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
257. Vîlceanu Dan - DA
258. Volosatîi Boris AUR DA
259. Vulpescu Ioan PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zakarias Zoltán UDMR DA
262. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 19:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro