Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:03 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:03

Subiect vot: Vot final - PL-x 63/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 63/2024 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.123/2023 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2023 privind stabilirea cadrului general pentru închiderea programelor operaționale finanțate în perioada de programare 2014-2020
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:263 93 61 31 25 13 15 25
- voturi pentru (DA):262 93 61 31 25 13 15 24
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calotă Florică Ică AUR DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dancă Ionel - DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Daniel AUR DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Anamaria - DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - NU
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
104. Havârneanu Filip USR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul - DA
112. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
113. Ilie Victor USR DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
120. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
121. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
122. Lasca Mihai Ioan - DA
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Lazăr Teodor USR DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lupu Andrei-Răzvan - DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meclea Alina PNL DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Miftode Marius-Andrei USR DA
143. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
144. Miklós Zoltán UDMR DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Miruță Radu-Dinel USR DA
147. Mitrea Dumitrina AUR DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
149. Moisin Radu-Marin PNL DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Molnar Ervin PNL DA
152. Molnar Radu-Iulian USR DA
153. Morar Olivia-Diana PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Murariu Oana USR DA
158. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - DA
168. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Özmen Oana-Marciana PNL DA
171. Paladi George-Adrian PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Plăiașu Gabriel - DA
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
182. Pop Darius AUR DA
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Alexandru PNL DA
185. Popa Radu Mihai PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana AUR DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
195. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
196. Rizea Cristina Camelia PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Nicolae - DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Scripnic Lilian AUR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simion George-Nicolae AUR DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stancu Ionel Minoritati DA
211. Stancu Paul PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Vetuța PNL DA
214. Stângă George-Cătălin PNL DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
217. Stoica Diana USR DA
218. Stoica Elena PSD DA
219. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șandru Cosmin PNL DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șerban Gianina AUR DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
228. Șoldan Gheorghe PSD DA
229. Șoptică Costel PNL DA
230. Tanasă Dan AUR DA
231. Tănase Antonel - DA
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Tătaru Nelu PNL DA
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR DA
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Toda Daniel-Liviu - DA
239. Todosiu Beniamin PSD DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
245. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Tuță George-Cristian PNL DA
248. Țachianu Marian PSD DA
249. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
250. Țoiu Oana-Silvia USR DA
251. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
253. Varga Glad-Aurel PNL DA
254. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
257. Vîlceanu Dan - DA
258. Volosatîi Boris AUR DA
259. Vulpescu Ioan PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zakarias Zoltán UDMR DA
262. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 23:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro