Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:04 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:04

Subiect vot: Vot final - PL-x 77/2024
PL 77/2024 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.5/2024 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat pentru sprijinirea întreprinderilor care își desfășoară activitatea în domeniul producției primare de produse agricole vegetale, ca urmare a agresiunii Rusiei împotriva Ucrainei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:257 92 58 30 25 13 15 24
- voturi pentru (DA):225 92 58 - 25 13 15 22
- voturi împotrivă (NU):31 - - 30 - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR NU
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calotă Florică Ică AUR DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciornei Radu Tudor USR NU
55. Ciubuc Ciprian - DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR NU
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Florea Daniel AUR DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Giurgiu Adrian USR NU
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Gliga Dumitrița PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR NU
121. Lazăr Teodor USR NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan - DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR NU
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR NU
146. Mitrea Dumitrina AUR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
148. Moisin Radu-Marin PNL DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR NU
152. Morar Olivia-Diana PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
154. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Murariu Oana USR NU
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nacov Gheorghe Minoritati DA
160. Nagy Szabolcs UDMR DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Orban Ludovic - DA
167. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - DA
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
181. Pop Darius AUR DA
182. Pop Rareș Tudor USR NU
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Predescu Ana-Loredana AUR DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR NU
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
193. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
194. Rizea Cristina Camelia PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
196. Roman Nicolae - DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sandu Viorica PSD DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Simion George-Nicolae AUR DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Stancu Ionel Minoritati DA
207. Stancu Paul PSD DA
208. Stănescu Vetuța PNL DA
209. Stângă George-Cătălin PNL DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
212. Stoica Diana USR NU
213. Stoica Elena PSD DA
214. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șandru Cosmin PNL DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șerban Gianina AUR DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
223. Șoldan Gheorghe PSD DA
224. Șoptică Costel PNL DA
225. Tanasă Dan AUR DA
226. Tănase Antonel - DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Tătaru Nelu PNL DA
229. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
230. Terente Eugen USR NU
231. Thellmann Christine PNL DA
232. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
233. Toda Daniel-Liviu - DA
234. Todosiu Beniamin PSD DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Toma Vasilică PSD DA
237. Trăilă Cristina PNL DA
238. Tudorache Daniel PSD DA
239. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
240. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Tuță George-Cristian PNL DA
243. Țachianu Marian PSD DA
244. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
245. Țoiu Oana-Silvia USR NU
246. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
248. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
249. Vexler Silviu Minoritati DA
250. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
251. Vîlceanu Dan - DA
252. Volosatîi Boris AUR DA
253. Vulpescu Ioan PSD DA
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zakarias Zoltán UDMR DA
256. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 16:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro