Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:08 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:08

Subiect vot: Vot final - PL-x 411/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 411/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.83/2021 pentru unele măsuri fiscal-bugetare privind acordarea unor împrumuturi din Trezoreria Statului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:265 92 63 30 25 14 15 26
- voturi pentru (DA):225 92 63 - 25 14 15 16
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:38 - - 30 - - - 8
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR Abținere
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR Abținere
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calotă Florică Ică AUR DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
57. Ciubuc Ciprian - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR Abținere
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dancă Ionel - Abținere
68. Dehelean Silviu USR Abținere
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - Abținere
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel AUR DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Giurgiu Adrian USR Abținere
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - NU
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR Abținere
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kiss János PNL DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lasca Mihai Ioan - DA
121. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
122. Lazăr Teodor USR Abținere
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meclea Alina PNL DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
147. Mitrea Dumitrina AUR DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
149. Moisin Radu-Marin PNL DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Molnar Ervin PNL DA
152. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
153. Morar Olivia-Diana PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
155. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Murariu Oana USR Abținere
158. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - DA
169. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Plăiașu Gabriel - Abținere
181. Polak Tudor PNL DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
183. Pop Darius AUR DA
184. Pop Rareș Tudor USR Abținere
185. Popa Alexandru PNL DA
186. Popa Radu Mihai PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Dan-Cristian PSD DA
189. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
190. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
191. Popica Eduard-Andrei PSD DA
192. Predescu Ana-Loredana AUR DA
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
195. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
196. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
197. Rizea Cristina Camelia PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Nicolae - DA
201. Roșca Mircea PNL DA
202. Rujan Dumitru PNL DA
203. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
204. Salan Viorel PSD DA
205. Sandu Viorica PSD DA
206. Sas Lóránt-Zoltan - DA
207. Scripnic Lilian AUR DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Simion George-Nicolae AUR DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stancu Paul PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Vetuța PNL DA
217. Stângă George-Cătălin PNL DA
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
219. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
220. Stoica Diana USR Abținere
221. Stoica Elena PSD DA
222. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șandru Cosmin PNL DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șerban Gianina AUR DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Tanasă Dan AUR DA
234. Tănase Antonel - DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Tătaru Nelu PNL DA
237. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
238. Terente Eugen USR Abținere
239. Thellmann Christine PNL DA
240. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
241. Toda Daniel-Liviu - DA
242. Todosiu Beniamin PSD DA
243. Toma Ilie PSD DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Tudorache Daniel PSD DA
246. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
247. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Tuță George-Cristian PNL DA
250. Țachianu Marian PSD DA
251. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
252. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
253. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
255. Varga Glad-Aurel PNL DA
256. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
259. Vîlceanu Dan - DA
260. Volosatîi Boris AUR DA
261. Vulpescu Ioan PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zakarias Zoltán UDMR DA
264. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 0:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro