Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:12 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:12

Subiect vot: Vot final - PL-x 75/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 75/2024 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.3/2024 pentru modificarea unor acte normative din domeniul transportului rutier
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:261 91 62 29 25 14 15 25
- voturi pentru (DA):219 91 62 - 25 14 15 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:42 - - 29 - - - 13
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR Abținere
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chira Claudiu-Martin - Abținere
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR Abținere
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dancă Ionel - Abținere
69. Dehelean Silviu USR Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drulă Cătălin USR Abținere
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Daniel AUR DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Anamaria - DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Giurgiu Adrian USR Abținere
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
103. Havârneanu Filip USR Abținere
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ichim Cristian-Paul - DA
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR Abținere
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kiss János PNL DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lasca Mihai Ioan - DA
121. Lazăr Teodor USR Abținere
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan - DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
151. Morar Olivia-Diana PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
153. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Murariu Oana USR Abținere
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Orban Ludovic - Abținere
167. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - Abținere
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
181. Pop Darius AUR DA
182. Pop Rareș Tudor USR Abținere
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Predescu Ana-Loredana AUR DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Scripnic Lilian AUR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simion George-Nicolae AUR DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stancu Ionel Minoritati DA
211. Stancu Paul PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Vetuța PNL DA
214. Stângă George-Cătălin PNL DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
217. Stoica Diana USR Abținere
218. Stoica Elena PSD DA
219. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șandru Cosmin PNL DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șerban Gianina AUR DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
228. Șoldan Gheorghe PSD DA
229. Șoptică Costel PNL DA
230. Tanasă Dan AUR DA
231. Tănase Antonel - Abținere
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Tătaru Nelu PNL DA
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR Abținere
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Toda Daniel-Liviu - DA
239. Todosiu Beniamin PSD DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Tuță George-Cristian PNL DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
249. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Vîlceanu Dan - DA
256. Volosatîi Boris AUR DA
257. Vulpescu Ioan PSD DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zakarias Zoltán UDMR DA
260. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 iunie 2024, 11:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro