Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:16

Subiect vot: Vot final - PL-x 709/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 709/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.138/2022 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat acordat întreprinderilor din sectoarele considerate a fi expuse unui risc real de relocare a emisiilor de dioxid de carbon din cauza costurilor indirecte semnificative pe care le suportă efectiv ca urmare a transferării costurilor emisiilor de gaze cu efect de seră în prețul energiei electrice, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul energiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:266 96 62 31 25 14 15 23
- voturi pentru (DA):261 96 61 30 25 14 15 20
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - - - - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - -
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - NU
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - NU
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
106. Havârneanu Filip USR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Ilie Victor USR Abținere
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lazăr Ion-Marian USR DA
125. Lazăr Teodor USR DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan - DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
140. Mărculescu Dumitru PNL DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meclea Alina PNL DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Miftode Marius-Andrei USR DA
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR DA
150. Mitrea Dumitrina AUR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Molnar Ervin PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR DA
156. Morar Olivia-Diana PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Murariu Oana USR DA
161. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nacov Gheorghe Minoritati DA
164. Nagy Szabolcs UDMR DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
167. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
168. Neață Eugen PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Orban Ludovic - DA
172. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Özmen Oana-Marciana PNL DA
175. Paladi George-Adrian PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pavelescu Nicolae PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Piper-Savu Florin PSD DA
182. Plăiașu Gabriel - DA
183. Polak Tudor PNL DA
184. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
185. Pop Darius AUR DA
186. Pop Rareș Tudor USR DA
187. Popa Alexandru PNL DA
188. Popa Radu Mihai PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Dan-Cristian PSD DA
191. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
192. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
193. Popica Eduard-Andrei PSD DA
194. Predescu Ana-Loredana AUR DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prună Cristina-Mădălina USR DA
197. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
198. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
199. Rizea Cristina Camelia PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Nicolae - DA
203. Roșca Mircea PNL NU
204. Rujan Dumitru PNL DA
205. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Scripnic Lilian AUR DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Simion George-Nicolae AUR DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stancu Paul PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Vetuța PNL DA
217. Stângă George-Cătălin PNL DA
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
219. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
220. Stoica Diana USR DA
221. Stoica Elena PSD DA
222. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șandru Cosmin PNL DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șerban Gianina AUR DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Tanasă Dan AUR DA
234. Tănase Antonel - DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Tătaru Nelu PNL DA
237. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
238. Terente Eugen USR DA
239. Thellmann Christine PNL DA
240. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
241. Toda Daniel-Liviu - DA
242. Todosiu Beniamin PSD DA
243. Toma Ilie PSD DA
244. Toma Vasilică PSD DA
245. Trăilă Cristina PNL DA
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
248. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Tuță George-Cristian PNL DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
253. Țoiu Oana-Silvia USR DA
254. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
256. Varga Glad-Aurel PNL DA
257. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
260. Vîlceanu Dan - DA
261. Volosatîi Boris AUR DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zakarias Zoltán UDMR DA
265. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 iunie 2024, 18:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro