Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:20 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:20

Subiect vot: Vot final - PL-x 451/2015 - Vot final adoptare
Adoptare PL 451/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.5/2015 privind deșeurile de echipamente electrice și electronice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:266 97 62 29 25 14 15 24
- voturi pentru (DA):234 97 61 28 2 14 15 17
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:30 - 1 1 23 - - 5
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - -
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR Abținere
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calotă Florică Ică AUR Abținere
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR Abținere
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dancă Ionel - DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa - DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Daniel AUR Abținere
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR Abținere
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - NU
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Havârneanu Filip USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
120. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
121. Kelemen Attila UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lasca Mihai Ioan - Abținere
127. Lazăr Teodor USR DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meclea Alina PNL DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Miruță Radu-Dinel USR DA
152. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
153. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
154. Moisin Radu-Marin PNL DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Molnar Ervin PNL DA
157. Molnar Radu-Iulian USR DA
158. Morar Olivia-Diana PNL DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
161. Munteanu Remus PSD DA
162. Murariu Oana USR DA
163. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nacov Gheorghe Minoritati DA
166. Nagy Szabolcs UDMR DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
169. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Orban Ludovic - Abținere
174. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR Abținere
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana PNL DA
177. Paladi George-Adrian PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pavelescu Nicolae PSD DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Piper-Savu Florin PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Plăiașu Gabriel - DA
185. Polak Tudor PNL DA
186. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
187. Pop Darius AUR DA
188. Pop Rareș Tudor USR DA
189. Popa Alexandru PNL DA
190. Popa Radu Mihai PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
193. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
194. Popica Eduard-Andrei PSD DA
195. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
199. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
200. Rizea Cristina Camelia PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Nicolae - Abținere
204. Roșca Mircea PNL DA
205. Rujan Dumitru PNL DA
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Scripnic Lilian AUR Abținere
209. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Simion George-Nicolae AUR Abținere
212. Simonis Alfred - Robert PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Stancu Ionel Minoritati DA
215. Stancu Paul PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Vetuța PNL DA
218. Stângă George-Cătălin PNL DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
221. Stoica Elena PSD DA
222. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șandru Cosmin PNL DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șerban Gianina AUR Abținere
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Tanasă Dan AUR Abținere
234. Tănase Antonel - Abținere
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Tătaru Nelu PNL DA
237. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
238. Terente Eugen USR DA
239. Thellmann Christine PNL DA
240. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
241. Toda Daniel-Liviu - DA
242. Todosiu Beniamin PSD DA
243. Toma Ilie PSD DA
244. Toma Vasilică PSD DA
245. Trăilă Cristina PNL DA
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
248. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Tuță George-Cristian PNL DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
253. Țoiu Oana-Silvia USR DA
254. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
256. Varga Glad-Aurel PNL DA
257. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
260. Vîlceanu Dan - DA
261. Volosatîi Boris AUR Abținere
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zakarias Zoltán UDMR DA
265. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 iulie 2024, 5:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro