Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.04.2024 > 10:57 Versiunea pentru printare
Marți, 23 aprilie 2024, ora 10:57

Subiect vot: Modificarea programului de lucru - Vot final saptamana viitoare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:174 70 33 25 15 9 6 16
- voturi pentru (DA):113 70 33 - - 1 6 3
- voturi împotrivă (NU):59 - - 25 15 8 - 11
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Barbu Costel PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad - Abținere
21. Bîrcă Constantin PSD DA
22. Blaga Daniel-Codruț USR NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
25. Borta Raluca-Maria - NU
26. Bota Călin-Ioan PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Budacă Vasile PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
35. Chelaru Mircia AUR NU
36. Chira Claudiu-Martin - DA
37. Chirilă Virgil Alin PSD DA
38. Ciofu Cătălina PNL DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
41. Cristea Andi-Lucian PSD DA
42. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
43. Cristian Brian USR NU
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Damian Romulus-Marius PSD DA
46. Dehelean Silviu USR NU
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Drancă Andrei-Iulian USR NU
49. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
50. Dumitru Florian-Emil PNL DA
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Enachi Raisa - DA
53. Farago Petru UDMR NU
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
56. Fălcoi Nicu USR NU
57. Feodor Silviu Minoritati DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
68. Gliga Dumitrița PSD DA
69. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
70. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
71. Grosaru Andi-Gabriel - NU
72. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
73. Havârneanu Filip USR NU
74. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
75. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
76. Huțu Alexandra PSD DA
77. Ichim Cristian-Paul - DA
78. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
79. Ilie Victor USR NU
80. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
81. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
82. Kelemen Attila UDMR NU
83. Kiss János PNL DA
84. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
85. Könczei Csaba UDMR NU
86. Lazăr Ion-Marian USR NU
87. Longher Ghervazen Minoritati DA
88. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
89. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
90. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
91. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
92. Mărculescu Dumitru PNL DA
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
94. Miftode Marius-Andrei USR NU
95. Mina Marian PSD DA
96. Mircea Florin PSD DA
97. Miruță Radu-Dinel USR NU
98. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
99. Molnar Ervin PNL DA
100. Molnar Radu-Iulian USR NU
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
102. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
103. Munteanu Remus PSD DA
104. Mușoiu Ștefan PSD DA
105. Nagy Szabolcs UDMR NU
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Năcuță Sorin PNL DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
109. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
110. Neagu Denisa-Elena USR NU
111. Neață Eugen PSD DA
112. Niță Nicu PSD DA
113. Orban Ludovic - NU
114. Oteșanu Daniela PSD DA
115. Özmen Oana-Marciana PNL DA
116. Pambuccian Varujan Minoritati DA
117. Panait Radu USR NU
118. Paraschiv Rodica PSD DA
119. Pavelescu Nicolae PSD DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Piper-Savu Florin PSD DA
122. Plăiașu Gabriel - NU
123. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
124. Pop Rareș Tudor USR NU
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
126. Popescu Dan-Cristian PSD DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
129. Presură Alexandra PSD DA
130. Rizea Cristina Camelia PSD DA
131. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
132. Roman Florin-Claudiu PNL DA
133. Roman Nicolae - NU
134. Rujan Dumitru PNL DA
135. Salan Viorel PSD DA
136. Sandu Viorica PSD DA
137. Scripnic Lilian AUR NU
138. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
139. Seres Dénes UDMR NU
140. Stancu Paul PSD DA
141. Stănescu Vetuța PNL DA
142. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
143. Stoica Elena PSD DA
144. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
145. Șandru Cosmin PNL DA
146. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
147. Șerban Gianina AUR NU
148. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
149. Șoldan Gheorghe PSD DA
150. Tanasă Dan AUR NU
151. Tănase Antonel - NU
152. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
153. Tătaru Nelu PNL DA
154. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
155. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
156. Terente Eugen USR NU
157. Thellmann Christine PNL DA
158. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
159. Toda Daniel-Liviu - NU
160. Todosiu Beniamin PSD DA
161. Toma Ilie PSD DA
162. Tudorache Daniel PSD DA
163. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
164. Turcan Raluca PNL DA
165. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
166. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
167. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
168. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
169. Vîlceanu Dan - NU
170. Volosatîi Boris AUR NU
171. Vulpescu Ioan PSD DA
172. Weber Mihai PSD DA
173. Zakarias Zoltán UDMR DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 iunie 2024, 11:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro