Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.04.2024 > 10:47 Versiunea pentru printare
Marți, 23 aprilie 2024, ora 10:47

Subiect vot: PL-x 97/2020 - Timpi dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:143 54 23 27 14 7 5 13
- voturi pentru (DA):99 54 22 2 3 7 4 7
- voturi împotrivă (NU):38 - - 25 11 - - 2
- abțineri:5 - - - - - 1 4
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț AUR NU
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR NU
10. Axinia Adrian-George AUR NU
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL DA
13. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bălășoiu Aurel PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad - Abținere
19. Berescu Monica-Elena USR NU
20. Blaga Daniel-Codruț USR NU
21. Borta Raluca-Maria - NU
22. Bota Călin-Ioan PNL DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Budacă Vasile PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR NU
28. Burciu Cristina PNL DA
29. Cambera Oana-Alexandra - DA
30. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula - DA
32. Chirilă Virgil Alin PSD DA
33. Ciofu Cătălina PNL DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
36. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
37. Cristian Brian USR NU
38. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dehelean Silviu USR NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Drancă Andrei-Iulian USR NU
44. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
45. Enachi Raisa - DA
46. Farago Petru UDMR DA
47. Fălcoi Nicu USR NU
48. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
49. Florea Oana-Consuela PSD DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Flucuș Dumitru AUR DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
57. Gliga Dumitrița PSD DA
58. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
59. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
60. Hajdu Gábor UDMR DA
61. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
62. Havârneanu Filip USR NU
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
65. Ichim Cristian-Paul - DA
66. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
67. Ilie Victor USR NU
68. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
69. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
70. Kiss János PNL DA
71. Könczei Csaba UDMR DA
72. Lazăr Ion-Marian USR NU
73. Lazăr Teodor USR NU
74. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
75. Lupu Andrei-Răzvan - DA
76. Mărculescu Dumitru PNL DA
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
78. Miftode Marius-Andrei USR NU
79. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
80. Mina Marian PSD DA
81. Miruță Radu-Dinel USR NU
82. Mitrea Dumitrina AUR NU
83. Molnar Radu-Iulian USR DA
84. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
85. Munteanu Remus PSD DA
86. Mușoiu Ștefan PSD DA
87. Nassar Rodica PSD DA
88. Năcuță Sorin PNL DA
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
90. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
91. Neagu Denisa-Elena USR DA
92. Neață Eugen PSD DA
93. Niță Nicu PSD DA
94. Özmen Oana-Marciana PNL DA
95. Pambuccian Varujan Minoritati DA
96. Panait Radu USR NU
97. Paraschiv Rodica PSD DA
98. Pavelescu Nicolae PSD DA
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
100. Piper-Savu Florin PSD DA
101. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
102. Pop Rareș Tudor USR NU
103. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
104. Popescu Dan-Cristian PSD DA
105. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
106. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
107. Rizea Cristina Camelia PSD DA
108. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
109. Roman Florin-Claudiu PNL DA
110. Roman Nicolae - NU
111. Salan Viorel PSD DA
112. Sandu Viorica PSD DA
113. Scripnic Lilian AUR NU
114. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
115. Seres Dénes UDMR DA
116. Stancu Paul PSD DA
117. Stoica Diana USR NU
118. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
119. Șandru Cosmin PNL DA
120. Șerban Gianina AUR DA
121. Șoldan Gheorghe PSD DA
122. Tanasă Dan AUR NU
123. Tănase Antonel - Abținere
124. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
125. Tătaru Nelu PNL DA
126. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
127. Terente Eugen USR NU
128. Thellmann Christine PNL DA
129. Toda Daniel-Liviu - DA
130. Todosiu Beniamin PSD DA
131. Toma Ilie PSD DA
132. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
133. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
134. Tuță George-Cristian PNL DA
135. Țoiu Oana-Silvia USR NU
136. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
137. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
138. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
139. Volosatîi Boris AUR NU
140. Vulpescu Ioan PSD DA
141. Weber Mihai PSD DA
142. Zakarias Zoltán UDMR DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 13 iunie 2024, 8:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro