Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.04.2024 > 10:55 Versiunea pentru printare
Marți, 23 aprilie 2024, ora 10:55

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: PL-x 814/2023 - Timpi dezbatere
PL 814/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.106/2023 pentru modificarea art.10 din Ordonanța Guvernului nr.94/1999 privind participarea României la procedurile în fața Curții Europene a Drepturilor Omului și a Comitetului Miniștrilor ale Consiliului Europei și exercitarea dreptului de regres al statului în urma hotărârilor și convențiilor de rezolvare pe cale amiabilă, precum și pentru reglementarea modalității de executare a unor hotărâri ale Curții Europene a Drepturilor Omului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:168 63 33 26 14 9 8 15
- voturi pentru (DA):135 62 33 1 14 9 8 8
- voturi împotrivă (NU):27 - - 25 - - - 2
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Barbu Costel PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Bîrcă Constantin PSD -
21. Blaga Daniel-Codruț USR NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bola Bogdan-Alexandru - DA
24. Borta Raluca-Maria - Abținere
25. Bota Călin-Ioan PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Budacă Vasile PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Burciu Cristina PNL DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
34. Chelaru Mircia AUR DA
35. Chira Claudiu-Martin - DA
36. Chirilă Virgil Alin PSD DA
37. Ciofu Cătălina PNL DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
40. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
41. Cristian Brian USR NU
42. Crîstici Ognean Minoritati DA
43. Damian Romulus-Marius PSD DA
44. Dehelean Silviu USR NU
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Drancă Andrei-Iulian USR NU
47. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Enachi Raisa - DA
50. Farago Petru UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
53. Fălcoi Nicu USR NU
54. Feodor Silviu Minoritati DA
55. Florea Oana-Consuela PSD DA
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
64. Gliga Dumitrița PSD DA
65. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
66. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
67. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
68. Havârneanu Filip USR NU
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
71. Huțu Alexandra PSD DA
72. Ichim Cristian-Paul - DA
73. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
74. Ilie Victor USR NU
75. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
76. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
77. Kelemen Attila UDMR DA
78. Kiss János PNL DA
79. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
80. Könczei Csaba UDMR DA
81. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
82. Lasca Mihai Ioan - Abținere
83. Lazăr Ion-Marian USR NU
84. Longher Ghervazen Minoritati DA
85. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
86. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
87. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
88. Mărculescu Dumitru PNL DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
91. Miftode Marius-Andrei USR NU
92. Mina Marian PSD DA
93. Mircea Florin PSD DA
94. Miruță Radu-Dinel USR NU
95. Mitrea Dumitrina AUR DA
96. Moisin Radu-Marin PNL DA
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Molnar Ervin PNL DA
99. Molnar Radu-Iulian USR NU
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
101. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
102. Munteanu Remus PSD DA
103. Mușoiu Ștefan PSD DA
104. Nagy Szabolcs UDMR DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năcuță Sorin PNL DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
108. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
109. Neagu Denisa-Elena USR NU
110. Neață Eugen PSD DA
111. Niță Nicu PSD DA
112. Orban Ludovic - NU
113. Özmen Oana-Marciana PNL DA
114. Pambuccian Varujan Minoritati DA
115. Panait Radu USR NU
116. Paraschiv Rodica PSD DA
117. Pavelescu Nicolae PSD DA
118. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
119. Piper-Savu Florin PSD DA
120. Plăiașu Gabriel - NU
121. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
122. Pop Rareș Tudor USR NU
123. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
124. Popescu Dan-Cristian PSD DA
125. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
126. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Rizea Cristina Camelia PSD DA
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
130. Roman Florin-Claudiu PNL DA
131. Roman Nicolae - DA
132. Rujan Dumitru PNL DA
133. Salan Viorel PSD DA
134. Sandu Viorica PSD DA
135. Scripnic Lilian AUR DA
136. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Stancu Paul PSD DA
139. Stănescu Vetuța PNL DA
140. Stoica Diana USR NU
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Șandru Cosmin PNL DA
143. Șerban Gianina AUR DA
144. Șoldan Gheorghe PSD DA
145. Șoptică Costel PNL DA
146. Tanasă Dan AUR DA
147. Tănase Antonel - Abținere
148. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
149. Tătaru Nelu PNL DA
150. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
151. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
152. Terente Eugen USR NU
153. Thellmann Christine PNL DA
154. Toda Daniel-Liviu - DA
155. Todosiu Beniamin PSD DA
156. Toma Ilie PSD DA
157. Tudorache Daniel PSD DA
158. Turcan Raluca PNL DA
159. Tuță George-Cristian PNL DA
160. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
161. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
162. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
163. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
164. Volosatîi Boris AUR DA
165. Vulpescu Ioan PSD DA
166. Weber Mihai PSD DA
167. Zakarias Zoltán UDMR DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro