Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2024 > 16:10 Versiunea pentru printare
Luni, 29 aprilie 2024, ora 16:10

Subiect vot: Propunere 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:153 66 23 19 15 7 9 14
- voturi pentru (DA):50 2 2 19 15 - - 12
- voturi împotrivă (NU):92 62 21 - - - 8 1
- abțineri:10 2 - - - 7 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Bălășoiu Aurel PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR Abținere
17. Benedek Zacharie UDMR Abținere
18. Benga Tudor - Vlad - DA
19. Bîrcă Constantin PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bola Bogdan-Alexandru - DA
22. Bota Călin-Ioan PNL NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Budacă Vasile PSD NU
26. Budăi Marius-Constantin PSD NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Bulai Iulian USR DA
29. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
30. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
31. Chichirău Cosette-Paula - NU
32. Chirilă Virgil Alin PSD NU
33. Ciofu Cătălina PNL NU
34. Ciornei Radu Tudor USR DA
35. Ciubuc Ciprian - DA
36. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
37. Cristea Andi-Lucian PSD NU
38. Cristian Brian USR DA
39. Damian Romulus-Marius PSD NU
40. Dămureanu Ringo AUR DA
41. Drancă Andrei-Iulian USR DA
42. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
43. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
44. Dumitru Florian-Emil PNL NU
45. Fădor Angelica PNL NU
46. Feodor Silviu Minoritati NU
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Flucuș Dumitru AUR DA
49. Gál Károly UDMR Abținere
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
55. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
56. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
57. Gliga Dumitrița PSD NU
58. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
59. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
60. Grosaru Andi-Gabriel - -
61. Hajdu Gábor UDMR Abținere
62. Havârneanu Filip USR DA
63. Hărătău Elena PNL NU
64. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
65. Huțu Alexandra PSD NU
66. Ibram Iusein Minoritati NU
67. Ichim Cristian-Paul - DA
68. Ilie Victor USR DA
69. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
70. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
71. Ladányi László-Zsolt UDMR Abținere
72. Lazăr Ion-Marian USR DA
73. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
74. Macovei Silviu Nicu PSD NU
75. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
76. Manole Petre-Florin PSD NU
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
78. Miftode Marius-Andrei USR DA
79. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
80. Miklós Zoltán UDMR Abținere
81. Mircea Florin PSD NU
82. Mitrea Dumitrina AUR DA
83. Molnar Radu-Iulian USR DA
84. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
85. Munteanu Remus PSD NU
86. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
87. Nagy Szabolcs UDMR Abținere
88. Năcuță Sorin PNL NU
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
90. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
91. Neagu Denisa-Elena USR DA
92. Neață Eugen PSD NU
93. Niță Nicu PSD NU
94. Orban Ludovic - DA
95. Oteșanu Daniela PSD NU
96. Özmen Oana-Marciana PNL NU
97. Paladi George-Adrian PNL NU
98. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
99. Paraschiv Rodica PSD NU
100. Pavelescu Nicolae PSD NU
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
102. Piper-Savu Florin PSD NU
103. Pop Rareș Tudor USR DA
104. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
105. Popescu Dan-Cristian PSD NU
106. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
107. Popica Eduard-Andrei PSD NU
108. Presură Alexandra PSD NU
109. Prună Cristina-Mădălina USR DA
110. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
111. Rizea Cristina Camelia PSD NU
112. Roman Nicolae - DA
113. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
114. Sandu Viorica PSD NU
115. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
116. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
117. Simonis Alfred - Robert PSD NU
118. Stancu Ionel Minoritati NU
119. Stancu Paul PSD NU
120. Stativă Irinel Ioan PSD NU
121. Stănescu Vetuța PNL NU
122. Stoian Maria PNL NU
123. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
124. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
125. Stoica Elena PSD NU
126. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
127. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
128. Șandru Cosmin PNL NU
129. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
130. Șerban Gianina AUR DA
131. Șimon Gheorghe PSD NU
132. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
133. Șoldan Gheorghe PSD NU
134. Tănase Antonel - DA
135. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
136. Thellmann Christine PNL NU
137. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
138. Toda Daniel-Liviu - DA
139. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
140. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
141. Tuță George-Cristian PNL DA
142. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
143. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
144. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
145. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
146. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
147. Vîlceanu Dan - DA
148. Volosatîi Boris AUR DA
149. Vulpescu Ioan PSD NU
150. Weber Mihai PSD NU
151. Wiener Adrian USR DA
152. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 17:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro