Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2024 > 16:12 Versiunea pentru printare
Luni, 29 aprilie 2024, ora 16:12

Subiect vot: Propunere 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:164 73 25 21 15 7 9 14
- voturi pentru (DA):51 1 3 21 15 - - 11
- voturi împotrivă (NU):110 71 22 - - 7 9 1
- abțineri:2 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Bălășoiu Aurel PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Berescu Monica-Elena USR DA
22. Bîrcă Constantin PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
25. Bota Călin-Ioan PNL NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budacă Vasile PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
33. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
34. Chichirău Cosette-Paula - NU
35. Chirilă Virgil Alin PSD NU
36. Ciofu Cătălina PNL NU
37. Ciornei Radu Tudor USR DA
38. Ciubuc Ciprian - DA
39. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
40. Cristea Andi-Lucian PSD NU
41. Cristian Brian USR DA
42. Damian Romulus-Marius PSD NU
43. Drancă Andrei-Iulian USR DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
46. Dumitru Florian-Emil PNL NU
47. Fădor Angelica PNL NU
48. Fălcoi Nicu USR DA
49. Feodor Silviu Minoritati NU
50. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
51. Florea Oana-Consuela PSD NU
52. Floroiu Ionel PSD NU
53. Gál Károly UDMR NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
55. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
56. Georgescu Nicolae PSD NU
57. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
60. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
61. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
62. Gliga Dumitrița PSD NU
63. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
64. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
65. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
66. Grosaru Andi-Gabriel - -
67. Hajdu Gábor UDMR NU
68. Havârneanu Filip USR DA
69. Hărătău Elena PNL NU
70. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
71. Huțu Alexandra PSD Abținere
72. Ibram Iusein Minoritati NU
73. Ichim Cristian-Paul - DA
74. Ilie Victor USR DA
75. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
76. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
77. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
78. Lazăr Ion-Marian USR DA
79. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
80. Macovei Silviu Nicu PSD NU
81. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
82. Manole Petre-Florin PSD NU
83. Mareș Mara PNL NU
84. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
85. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
86. Miftode Marius-Andrei USR DA
87. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
88. Miklós Zoltán UDMR NU
89. Mircea Florin PSD NU
90. Mitrea Dumitrina AUR DA
91. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
92. Molnar Radu-Iulian USR DA
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
94. Munteanu Remus PSD NU
95. Nagy Szabolcs UDMR NU
96. Năcuță Sorin PNL DA
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
98. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
99. Neagu Denisa-Elena USR DA
100. Neață Eugen PSD NU
101. Niță Nicu PSD NU
102. Orban Ludovic - DA
103. Oteșanu Daniela PSD NU
104. Özmen Oana-Marciana PNL NU
105. Paladi George-Adrian PNL NU
106. Pambuccian Varujan Minoritati NU
107. Paraschiv Rodica PSD NU
108. Pavelescu Nicolae PSD NU
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
110. Piper-Savu Florin PSD NU
111. Pop Rareș Tudor USR DA
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
113. Popescu Dan-Cristian PSD NU
114. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
115. Popica Eduard-Andrei PSD NU
116. Presură Alexandra PSD NU
117. Prună Cristina-Mădălina USR DA
118. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
119. Rizea Cristina Camelia PSD NU
120. Roman Nicolae - DA
121. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
122. Salan Viorel PSD NU
123. Sandu Viorica PSD NU
124. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
125. Scripnic Lilian AUR DA
126. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
127. Stancu Ionel Minoritati NU
128. Stancu Paul PSD NU
129. Stativă Irinel Ioan PSD NU
130. Stănescu Vetuța PNL NU
131. Stoian Maria PNL NU
132. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
133. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
134. Stoica Elena PSD NU
135. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
136. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
138. Șerban Gianina AUR DA
139. Șimon Gheorghe PSD NU
140. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
141. Șoldan Gheorghe PSD NU
142. Tănase Antonel - DA
143. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
144. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
145. Thellmann Christine PNL NU
146. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
147. Toda Daniel-Liviu - DA
148. Toma Ilie PSD NU
149. Toma Vasilică PSD NU
150. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
151. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
152. Tuță George-Cristian PNL NU
153. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
154. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
155. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
156. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
157. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
158. Vîlceanu Dan - DA
159. Volosatîi Boris AUR DA
160. Vulpescu Ioan PSD NU
161. Weber Mihai PSD NU
162. Wiener Adrian USR DA
163. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 iunie 2024, 12:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro