Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2024 > 16:23 Versiunea pentru printare
Luni, 29 aprilie 2024, ora 16:23

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:167 69 31 19 15 7 9 17
- voturi pentru (DA):115 69 31 - - 5 8 2
- voturi împotrivă (NU):41 - - 19 14 2 1 5
- abțineri:10 - - - 1 - - 9
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Berescu Monica-Elena USR NU
22. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
23. Bîrcă Constantin PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
26. Borta Raluca-Maria - NU
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budacă Vasile PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR NU
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
37. Chelaru Mircia AUR NU
38. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
39. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
40. Ciofu Cătălina PNL DA
41. Ciornei Radu Tudor USR NU
42. Ciubuc Ciprian - NU
43. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
44. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
45. Crîstici Ognean Minoritati DA
46. Damian Romulus-Marius PSD DA
47. Drancă Andrei-Iulian USR NU
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
50. Dumitru Florian-Emil PNL DA
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Fălcoi Nicu USR NU
53. Feodor Silviu Minoritati DA
54. Florea Oana-Consuela PSD DA
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Gál Károly UDMR NU
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
62. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
63. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
64. Gliga Dumitrița PSD DA
65. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
66. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
67. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel - -
69. Hajdu Gábor UDMR DA
70. Havârneanu Filip USR NU
71. Hărătău Elena PNL DA
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Huțu Alexandra PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ichim Cristian-Paul - DA
76. Ionescu George - Abținere
77. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
78. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
79. Kelemen Attila UDMR DA
80. Lasca Mihai Ioan - Abținere
81. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
82. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
85. Mang Ioan PSD DA
86. Mareș Mara PNL DA
87. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
88. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
89. Miftode Marius-Andrei USR NU
90. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
91. Miklós Zoltán UDMR DA
92. Mircea Florin PSD DA
93. Miruță Radu-Dinel USR NU
94. Mitrea Dumitrina AUR NU
95. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
96. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
97. Molnar Ervin PNL DA
98. Molnar Radu-Iulian USR NU
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
100. Munteanu Remus PSD DA
101. Nacov Gheorghe Minoritati NU
102. Năcuță Sorin PNL DA
103. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
104. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
105. Neagu Denisa-Elena USR NU
106. Neață Eugen PSD DA
107. Niță Nicu PSD DA
108. Orban Ludovic - Abținere
109. Oteșanu Daniela PSD DA
110. Özmen Oana-Marciana PNL DA
111. Paladi George-Adrian PNL DA
112. Pambuccian Varujan Minoritati DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
115. Piper-Savu Florin PSD DA
116. Pop Rareș Tudor USR NU
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
118. Popescu Dan-Cristian PSD DA
119. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
120. Popica Eduard-Andrei PSD DA
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prună Cristina-Mădălina USR NU
123. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
124. Rizea Cristina Camelia PSD DA
125. Roman Nicolae - NU
126. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
127. Salan Viorel PSD DA
128. Sandu Viorica PSD DA
129. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
130. Scripnic Lilian AUR Abținere
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Stancu Paul PSD DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Stănescu Vetuța PNL DA
135. Stoian Maria PNL DA
136. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
137. Stoica Elena PSD DA
138. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
139. Szabó Ödön UDMR DA
140. Șandru Cosmin PNL DA
141. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
142. Șerban Gianina AUR NU
143. Șimon Gheorghe PSD DA
144. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
145. Șoldan Gheorghe PSD DA
146. Tănase Antonel - Abținere
147. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
148. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
149. Thellmann Christine PNL DA
150. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
151. Toda Daniel-Liviu - Abținere
152. Toma Ilie PSD DA
153. Toma Vasilică PSD DA
154. Trăilă Cristina PNL DA
155. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
156. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
157. Tuță George-Cristian PNL DA
158. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
159. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
160. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
161. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
162. Vîlceanu Dan - DA
163. Volosatîi Boris AUR NU
164. Vulpescu Ioan PSD DA
165. Weber Mihai PSD DA
166. Wiener Adrian USR NU
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 11:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro