Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 10:11 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 10:11

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:157 71 28 18 15 8 3 14
- voturi pentru (DA):108 69 28 - - 4 3 4
- voturi împotrivă (NU):24 1 - - 15 4 - 4
- abțineri:25 1 - 18 - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balan Ioan PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benedek Zacharie UDMR NU
24. Benga Tudor - Vlad - Abținere
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
27. Borta Raluca-Maria - NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budacă Vasile PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
35. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
36. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
37. Chelaru Mircia AUR NU
38. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
39. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
40. Chirilă Virgil Alin PSD DA
41. Ciofu Cătălina PNL DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
44. Cristea Andi-Lucian PSD DA
45. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
46. Cristian Brian USR Abținere
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Damian Romulus-Marius PSD DA
49. Dehelean Silviu USR Abținere
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Enachi Raisa - DA
56. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
57. Fălcoi Nicu USR Abținere
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Flucuș Dumitru AUR NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
63. Giugea Nicolae PNL DA
64. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
65. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
66. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
67. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
68. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
69. Grosaru Andi-Gabriel - NU
70. Hajdu Gábor UDMR DA
71. Hărătău Elena PNL DA
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
74. Huțu Alexandra PSD DA
75. Ichim Cristian-Paul - DA
76. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
77. Ilie Victor USR Abținere
78. Intotero Natalia-Elena PSD DA
79. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
80. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
81. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
82. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
83. Lazăr Teodor USR Abținere
84. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
85. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
86. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Mang Ioan PSD DA
89. Mareș Mara PNL DA
90. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Meclea Alina PNL DA
93. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
94. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
95. Miklós Zoltán UDMR DA
96. Mina Marian PSD DA
97. Mircea Florin PSD DA
98. Mitrea Dumitrina AUR NU
99. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
100. Molnar Ervin PNL DA
101. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
103. Munteanu Remus PSD DA
104. Mușoiu Ștefan PSD DA
105. Năcuță Sorin PNL DA
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
107. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
108. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
109. Neață Eugen PSD Abținere
110. Niță Nicu PSD DA
111. Orban Ludovic - Abținere
112. Özmen Oana-Marciana PNL DA
113. Paladi George-Adrian PNL DA
114. Paraschiv Rodica PSD DA
115. Pavelescu Nicolae PSD DA
116. Pecingină Gheorghe - DA
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Piper-Savu Florin PSD DA
119. Pop Rareș Tudor USR Abținere
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
123. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
124. Rizea Cristina Camelia PSD DA
125. Roman Nicolae - NU
126. Salan Viorel PSD DA
127. Sandu Viorica PSD DA
128. Scripnic Lilian AUR NU
129. Seres Dénes UDMR DA
130. Simonis Alfred - Robert PSD DA
131. Stancu Ionel Minoritati DA
132. Stancu Paul PSD NU
133. Stănescu Vetuța PNL DA
134. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
135. Stoica Diana USR Abținere
136. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
138. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
139. Tănase Antonel - Abținere
140. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
141. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
142. Thellmann Christine PNL DA
143. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
144. Toda Daniel-Liviu - NU
145. Toma Ilie PSD DA
146. Toma Vasilică PSD DA
147. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
148. Țachianu Marian PSD DA
149. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
150. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
151. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
152. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
153. Vîlceanu Dan - DA
154. Volosatîi Boris AUR NU
155. Vulpescu Ioan PSD DA
156. Zakarias Zoltán UDMR NU
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 11:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro