Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 10:12 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 10:12

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:159 73 26 19 15 8 3 15
- voturi pentru (DA):130 72 26 1 15 8 3 5
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - - 2
- abțineri:26 - - 18 - - - 8
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balan Ioan PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad - Abținere
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
27. Borta Raluca-Maria - NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budacă Vasile PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
35. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
36. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
37. Chelaru Mircia AUR DA
38. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
39. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
40. Chirilă Virgil Alin PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
43. Cristea Andi-Lucian PSD DA
44. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
45. Cristian Brian USR Abținere
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Damian Romulus-Marius PSD DA
48. Dehelean Silviu USR Abținere
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Enachi Raisa - DA
55. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
56. Fălcoi Nicu USR Abținere
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Flucuș Dumitru AUR DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
63. Giugea Nicolae PNL DA
64. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
65. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
66. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
67. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
68. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
69. Grosaru Andi-Gabriel - NU
70. Hajdu Gábor UDMR DA
71. Hărătău Elena PNL DA
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
74. Huțu Alexandra PSD DA
75. Ichim Cristian-Paul - DA
76. Ilie Victor USR Abținere
77. Intotero Natalia-Elena PSD DA
78. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
79. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
80. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
81. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
82. Lazăr Teodor USR Abținere
83. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
84. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
85. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Mang Ioan PSD DA
88. Mareș Mara PNL DA
89. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
90. Mărculescu Dumitru PNL DA
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Meclea Alina PNL DA
93. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
94. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
95. Miklós Zoltán UDMR DA
96. Mina Marian PSD DA
97. Mircea Florin PSD DA
98. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
99. Mitrea Dumitrina AUR DA
100. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
101. Molnar Ervin PNL DA
102. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
104. Munteanu Remus PSD DA
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Năcuță Sorin PNL DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
108. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
109. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
110. Neață Eugen PSD DA
111. Niță Nicu PSD DA
112. Orban Ludovic - Abținere
113. Paladi George-Adrian PNL DA
114. Paraschiv Rodica PSD DA
115. Pavelescu Nicolae PSD DA
116. Pecingină Gheorghe - DA
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Piper-Savu Florin PSD DA
119. Pop Rareș Tudor USR Abținere
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
121. Presură Alexandra PSD DA
122. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
123. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
124. Rizea Cristina Camelia PSD DA
125. Roman Nicolae - Abținere
126. Salan Viorel PSD DA
127. Sandu Viorica PSD DA
128. Sas Lóránt-Zoltan - DA
129. Scripnic Lilian AUR DA
130. Seres Dénes UDMR DA
131. Simonis Alfred - Robert PSD DA
132. Stancu Ionel Minoritati DA
133. Stancu Paul PSD DA
134. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
135. Stoica Diana USR DA
136. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
137. Șandru Cosmin PNL DA
138. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
139. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
140. Tănase Antonel - Abținere
141. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
142. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
143. Thellmann Christine PNL DA
144. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
145. Toda Daniel-Liviu - Abținere
146. Toma Ilie PSD DA
147. Toma Vasilică PSD DA
148. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
149. Țachianu Marian PSD DA
150. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
151. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
152. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
153. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
154. Vîlceanu Dan - DA
155. Volosatîi Boris AUR DA
156. Vulpescu Ioan PSD DA
157. Weber Mihai PSD DA
158. Zakarias Zoltán UDMR DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 iunie 2024, 19:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro