Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:32 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:32

Subiect vot: Verificare prezenta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:202 87 42 18 15 13 12 15
- voturi pentru (DA):131 58 39 8 5 12 4 5
- voturi împotrivă (NU):3 - - 3 - - - -
- abțineri:6 2 - 2 - - - 2
- nu au votat:62 27 3 5 10 1 8 8

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
3. Aelenei Dănuț AUR -
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - -
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL -
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR -
16. Balan Ioan PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR -
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL -
28. Bola Bogdan-Alexandru - -
29. Borta Raluca-Maria - -
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budacă Vasile PSD -
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra - DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD -
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR -
42. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD -
43. Chichirău Cosette-Paula - -
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Coleșa Ilie-Alin AUR -
48. Cristea Andi-Lucian PSD -
49. Cristescu Radu-Mihai PSD -
50. Cristian Brian USR NU
51. Crîstici Ognean Minoritati -
52. Crușoveanu Marian PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
55. Dămureanu Ringo AUR DA
56. Dehelean Silviu USR -
57. Dinu Cristina-Elena PSD -
58. Drancă Andrei-Iulian USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Dunava Costel Neculai PSD -
63. Enachi Raisa - -
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Feodor Silviu Minoritati -
67. Florea Oana-Consuela PSD -
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Flucuș Dumitru AUR DA
70. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Gál Károly UDMR DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gheba Daniel-Sorin AUR -
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
78. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
79. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD -
80. Goleac Nicoleta-Matilda PSD -
81. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR -
82. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel - -
84. Hărătău Elena PNL DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD -
86. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
87. Huțu Alexandra PSD DA
88. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati -
91. Ichim Cristian-Paul - DA
92. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
93. Ilie Victor USR -
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ionescu George - DA
96. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
97. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
98. Kelemen Attila UDMR DA
99. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
100. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
101. Lasca Mihai Ioan - Abținere
102. Lazăr Ion-Marian USR DA
103. Lazăr Teodor USR DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
107. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Mang Ioan PSD -
111. Manta Claudiu PSD DA
112. Marin Laurențiu-Daniel PSD -
113. Mărculescu Dumitru PNL DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Meclea Alina PNL DA
116. Miftode Marius-Andrei USR NU
117. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
118. Miklós Zoltán UDMR DA
119. Mircea Florin PSD -
120. Mitrea Dumitrina AUR DA
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Molnar Ervin PNL DA
123. Molnar Radu-Iulian USR NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Munteanu Remus PSD DA
126. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
127. Nacov Gheorghe Minoritati DA
128. Nagy Szabolcs UDMR DA
129. Nagy Vasile - Abținere
130. Nassar Rodica PSD -
131. Năcuță Sorin PNL DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Denisa-Elena USR -
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechita Aurel PSD -
136. Niță Nicu PSD -
137. Oteșanu Daniela PSD -
138. Özmen Oana-Marciana PNL DA
139. Paladi George-Adrian PNL DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pavelescu Nicolae PSD DA
143. Păunescu Silviu-Titus AUR -
144. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Piper-Savu Florin PSD -
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
148. Popescu Dan-Cristian PSD DA
149. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
150. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
151. Popica Eduard-Andrei PSD DA
152. Presură Alexandra PSD DA
153. Pușcașu Lucian-Florin AUR -
154. Rasaliu Marian-Iulian PSD -
155. Rizea Cristina Camelia PSD DA
156. Roman Florin-Claudiu PNL DA
157. Salan Viorel PSD DA
158. Sandu Viorica PSD -
159. Scripnic Lilian AUR -
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Simonis Alfred - Robert PSD DA
162. Stancu Ionel Minoritati DA
163. Stancu Paul PSD -
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Vetuța PNL DA
166. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
167. Stoica Diana USR -
168. Stoica Elena PSD DA
169. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
170. Stroe Ionuț-Marian PNL -
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Șandru Cosmin PNL DA
173. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
174. Șimon Gheorghe PSD DA
175. Șlincu Dan-Constantin PSD -
176. Șoptică Costel PNL DA
177. Tănase Antonel - -
178. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
179. Tătaru Nelu PNL DA
180. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
181. Terente Eugen USR Abținere
182. Thellmann Christine PNL DA
183. Toda Daniel-Liviu - -
184. Todosiu Beniamin PSD DA
185. Toma Ilie PSD DA
186. Toma Vasilică PSD DA
187. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
188. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Tuță George-Cristian PNL DA
191. Țachianu Marian PSD DA
192. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
193. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
194. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
195. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD -
196. Vîlceanu Dan - DA
197. Volosatîi Boris AUR -
198. Vulpescu Ioan PSD -
199. Weber Mihai PSD DA
200. Zakarias Zoltán UDMR DA
201. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 18:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro