Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:33 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:33

Subiect vot: PH CD 32/2024 - Vot final adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:218 90 46 23 17 13 11 18
- voturi pentru (DA):210 90 46 23 17 13 11 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:7 - - - - - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Borta Raluca-Maria - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
48. Chichirău Cosette-Paula - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubuc Ciprian - Abținere
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Cristian Brian USR DA
57. Crîstici Ognean Minoritati DA
58. Crușoveanu Marian PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Damian Romulus-Marius PSD DA
61. Dămureanu Ringo AUR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Drancă Andrei-Iulian USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Enachi Raisa - DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR DA
78. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
90. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
91. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
92. Hărătău Elena PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
95. Huțu Alexandra PSD DA
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ichim Cristian-Paul - DA
100. Ilie Victor USR DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu George - DA
103. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
104. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
105. Kelemen Attila UDMR DA
106. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
107. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
108. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
109. Lazăr Ion-Marian USR DA
110. Lazăr Teodor USR DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
113. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
114. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Mang Ioan PSD DA
118. Manta Claudiu PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
121. Mărculescu Dumitru PNL DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Meclea Alina PNL DA
124. Miftode Marius-Andrei USR DA
125. Miklós Zoltán UDMR DA
126. Mina Marian PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Mitrea Dumitrina AUR DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Molnar Ervin PNL DA
131. Molnar Radu-Iulian USR DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Munteanu Remus PSD DA
134. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Nacov Gheorghe Minoritati DA
137. Nagy Szabolcs UDMR DA
138. Nagy Vasile - Abținere
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năcuță Sorin PNL DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
143. Neagu Denisa-Elena USR DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Orban Ludovic - Abținere
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Özmen Oana-Marciana PNL DA
150. Paladi George-Adrian PNL DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pavelescu Nicolae PSD DA
154. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
155. Pecingină Gheorghe - DA
156. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
158. Piper-Savu Florin PSD DA
159. Pop Rareș Tudor USR DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Dan-Cristian PSD DA
162. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
163. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
164. Popica Eduard-Andrei PSD DA
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
168. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
169. Rizea Cristina Camelia PSD DA
170. Roman Nicolae - DA
171. Salan Viorel PSD DA
172. Sandu Viorica PSD DA
173. Scripnic Lilian AUR DA
174. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Stancu Ionel Minoritati DA
178. Stancu Paul PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Vetuța PNL DA
181. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
182. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
183. Stoica Diana USR DA
184. Stoica Elena PSD DA
185. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
186. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
189. Șimon Gheorghe PSD DA
190. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
191. Șoptică Costel PNL DA
192. Tănase Antonel - Abținere
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
194. Tătaru Nelu PNL DA
195. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
196. Terente Eugen USR DA
197. Thellmann Christine PNL DA
198. Toda Daniel-Liviu - DA
199. Todosiu Beniamin PSD DA
200. Toma Ilie PSD DA
201. Toma Vasilică PSD DA
202. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
203. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
204. Turcan Raluca PNL DA
205. Tuță George-Cristian PNL DA
206. Țachianu Marian PSD DA
207. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
208. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
210. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
211. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
212. Vîlceanu Dan - DA
213. Volosatîi Boris AUR DA
214. Vulpescu Ioan PSD DA
215. Weber Mihai PSD DA
216. Zakarias Zoltán UDMR DA
217. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 10:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro