Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:35 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:35

Subiect vot: Vot final - PL-x 120/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 120/2024 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.83/2001 privind înființarea, organizarea și funcționarea serviciilor publice comunitare de pașapoarte și serviciilor publice comunitare regim permise de conducere și înmatriculare a vehiculelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:230 93 48 26 18 14 12 19
- voturi pentru (DA):227 93 48 25 18 14 12 17
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 - - - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - NU
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dămureanu Ringo AUR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - NU
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul - DA
108. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
109. Ilie Victor USR DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ionescu George - DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lazăr Teodor USR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Manta Claudiu PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meclea Alina PNL DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Munteanu Remus PSD DA
144. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nacov Gheorghe Minoritati DA
147. Nagy Szabolcs UDMR DA
148. Nagy Vasile - DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neagu Denisa-Elena USR DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Orban Ludovic - DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
165. Pecingină Gheorghe - DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Pop Rareș Tudor USR DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Dan-Cristian PSD DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
174. Popica Eduard-Andrei PSD DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
178. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
179. Rizea Cristina Camelia PSD DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL DA
181. Roman Nicolae - DA
182. Salan Viorel PSD DA
183. Sandu Viorica PSD DA
184. Scripnic Lilian AUR DA
185. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Simonis Alfred - Robert PSD DA
188. Stancu Ionel Minoritati DA
189. Stancu Paul PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Vetuța PNL DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
194. Stoica Diana USR DA
195. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
196. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Șandru Cosmin PNL DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
202. Șoptică Costel PNL DA
203. Tănase Antonel - DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Tătaru Nelu PNL DA
206. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
207. Terente Eugen USR DA
208. Thellmann Christine PNL DA
209. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
210. Toda Daniel-Liviu - DA
211. Todosiu Beniamin PSD DA
212. Toma Ilie PSD DA
213. Toma Vasilică PSD DA
214. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
215. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
216. Turcan Raluca PNL DA
217. Tuță George-Cristian PNL DA
218. Țachianu Marian PSD DA
219. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
220. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
222. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
223. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
224. Vîlceanu Dan - DA
225. Volosatîi Boris AUR DA
226. Vulpescu Ioan PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zakarias Zoltán UDMR DA
229. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 9:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro