Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:49

Subiect vot: Vot final - PL-x 191/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 191/2023 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.16/2023 pentru modificarea și completarea Legii nr.207/2015 privind Codul de procedură fiscală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:237 91 55 26 18 14 13 20
- voturi pentru (DA):197 91 54 - 18 14 13 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:38 - - 26 - - - 12
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL -
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR Abținere
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Berescu Monica-Elena USR Abținere
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
38. Borta Raluca-Maria - Abținere
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budacă Vasile PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra - DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula - DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciubuc Ciprian - Abținere
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR Abținere
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dehelean Silviu USR Abținere
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa - Abținere
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR Abținere
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - NU
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - DA
115. Ilie Victor USR Abținere
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu George - Abținere
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
125. Lazăr Teodor USR Abținere
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meclea Alina PNL DA
141. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Mitrea Dumitrina AUR DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nacov Gheorghe Minoritati DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nagy Vasile - Abținere
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - Abținere
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Pecingină Gheorghe - Abținere
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Polak Tudor PNL DA
176. Pop Rareș Tudor USR Abținere
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
185. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
186. Rizea Cristina Camelia PSD DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Nicolae - DA
189. Salan Viorel PSD DA
190. Sandu Viorica PSD DA
191. Scripnic Lilian AUR DA
192. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Stancu Ionel Minoritati DA
196. Stancu Paul PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Vetuța PNL DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
200. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
201. Stoica Diana USR Abținere
202. Stoica Elena PSD DA
203. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
204. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Șandru Cosmin PNL DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Tănase Antonel - Abținere
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
215. Terente Eugen USR Abținere
216. Thellmann Christine PNL DA
217. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
218. Toda Daniel-Liviu - DA
219. Todosiu Beniamin PSD DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Toma Vasilică PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Tuță George-Cristian PNL DA
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
228. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
230. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
231. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
232. Vîlceanu Dan - Abținere
233. Volosatîi Boris AUR DA
234. Vulpescu Ioan PSD DA
235. Zakarias Zoltán UDMR DA
236. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 11:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro