Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:59 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:59

Subiect vot: Vot final - PL-x 85/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 85/2024 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2024 privind aprobarea plății sumelor restante provenite din cotizații anuale către organizații internaționale din domeniul transportului naval
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:235 94 51 27 17 14 13 19
- voturi pentru (DA):231 93 51 27 17 14 13 16
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - Abținere
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Hajdu Gábor UDMR DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ilie Victor USR DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ionescu George - DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lazăr Ion-Marian USR DA
120. Lazăr Teodor USR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan - DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Moisin Radu-Marin PNL DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian USR DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nagy Vasile - DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Orban Ludovic - DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Özmen Oana-Marciana PNL DA
165. Paladi George-Adrian PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pavelescu Nicolae PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
170. Pecingină Gheorghe - DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Polak Tudor PNL DA
175. Pop Rareș Tudor USR DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
180. Popica Eduard-Andrei PSD DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
184. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
185. Rizea Cristina Camelia PSD DA
186. Roman Nicolae - DA
187. Salan Viorel PSD DA
188. Sandu Viorica PSD DA
189. Scripnic Lilian AUR DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Stancu Ionel Minoritati DA
194. Stancu Paul PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Vetuța PNL DA
197. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
198. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
199. Stoica Diana USR DA
200. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Șandru Cosmin PNL DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Tănase Antonel - DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Tătaru Nelu PNL DA
211. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
212. Terente Eugen USR DA
213. Thellmann Christine PNL DA
214. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
215. Toda Daniel-Liviu - DA
216. Todosiu Beniamin PSD DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Toma Vasilică PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
221. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
222. Tuță George-Cristian PNL DA
223. Țachianu Marian PSD DA
224. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
225. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
228. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
229. Vîlceanu Dan - DA
230. Volosatîi Boris AUR DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zakarias Zoltán UDMR DA
234. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 9:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro