Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 12:03 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 12:03

Subiect vot: Vot final - Pl-x 372/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 372/2023 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:237 94 55 26 16 14 14 18
- voturi pentru (DA):236 94 55 26 16 14 14 17
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Constantin Daniel PNL DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Dămureanu Ringo AUR DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Gliga Dumitrița PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - NU
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George - DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lazăr Ion-Marian USR DA
120. Lazăr Teodor USR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan - DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Miftode Marius-Andrei USR DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nacov Gheorghe Minoritati DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nagy Vasile - DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Polak Tudor PNL DA
176. Pop Rareș Tudor USR DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Popica Eduard-Andrei PSD DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
184. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
185. Rizea Cristina Camelia PSD DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - DA
188. Salan Viorel PSD DA
189. Sandu Viorica PSD DA
190. Scripnic Lilian AUR DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stancu Paul PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Vetuța PNL DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
200. Stoica Diana USR DA
201. Stoica Elena PSD DA
202. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Șandru Cosmin PNL DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Tănase Antonel - DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - DA
218. Todosiu Beniamin PSD DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Toma Vasilică PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
228. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
230. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
231. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
232. Vîlceanu Dan - DA
233. Vulpescu Ioan PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zakarias Zoltán UDMR DA
236. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 iulie 2024, 22:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro