Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 15:17 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 15:17

Subiect vot: Pl-x 189/2024 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:170 77 25 21 12 6 12 17
- voturi pentru (DA):50 2 - 21 12 - - 15
- voturi împotrivă (NU):116 74 25 - - 5 11 1
- abțineri:4 1 - - - 1 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Balan Ioan PNL NU
16. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
17. Bălășoiu Aurel PSD NU
18. Băltărețu Viorel USR DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Tudor - Vlad - DA
21. Berescu Monica-Elena USR DA
22. Blaga Daniel-Codruț USR DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bola Bogdan-Alexandru - DA
25. Borta Raluca-Maria - DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budacă Vasile PSD NU
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
31. Burciu Cristina PNL NU
32. Calista Mara-Daniela PNL NU
33. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
34. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
35. Chelaru Mircia AUR DA
36. Chichirău Cosette-Paula - DA
37. Chira Claudiu-Martin - DA
38. Ciofu Cătălina PNL NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciornei Radu Tudor USR DA
41. Ciubuc Ciprian - DA
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
44. Cristea Andi-Lucian PSD NU
45. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
46. Crîstici Ognean Minoritati NU
47. Csoma Botond UDMR NU
48. Damian Romulus-Marius PSD NU
49. Dancă Ionel - DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD NU
51. Dunava Costel Neculai PSD NU
52. Enachi Raisa - DA
53. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
54. Florea Oana-Consuela PSD NU
55. Floroiu Ionel PSD NU
56. Furtună Mirela PSD NU
57. Gál Károly UDMR Abținere
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
59. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD NU
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
63. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
66. Gliga Dumitrița PSD NU
67. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
68. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
69. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
70. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
71. Grosaru Andi-Gabriel - NU
72. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
73. Havârneanu Filip USR DA
74. Hărătău Elena PNL NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
76. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
77. Huțu Alexandra PSD NU
78. Ibram Iusein Minoritati NU
79. Ichim Cristian-Paul - Abținere
80. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
81. Ilie Victor USR DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD NU
83. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
84. Kiss János PNL NU
85. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
86. Lazăr Ion-Marian USR DA
87. Lazăr Teodor USR DA
88. Longher Ghervazen Minoritati NU
89. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
90. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
91. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
92. Macovei Silviu Nicu PSD NU
93. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
94. Mang Ioan PSD NU
95. Manole Petre-Florin PSD NU
96. Manta Claudiu PSD NU
97. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
100. Miftode Marius-Andrei USR DA
101. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
102. Miklós Zoltán UDMR NU
103. Mina Marian PSD DA
104. Mircea Florin PSD NU
105. Mitrea Dumitrina AUR DA
106. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
107. Molnar Radu-Iulian USR DA
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
109. Munteanu Remus PSD NU
110. Mușoiu Ștefan PSD NU
111. Nassar Rodica PSD NU
112. Neață Eugen PSD NU
113. Niță Nicu PSD NU
114. Orban Ludovic - DA
115. Oteșanu Daniela PSD NU
116. Özmen Oana-Marciana PNL NU
117. Paladi George-Adrian PNL NU
118. Pambuccian Varujan Minoritati NU
119. Pavelescu Nicolae PSD NU
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Piper-Savu Florin PSD NU
122. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
123. Pop Rareș Tudor USR DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Dan-Cristian PSD NU
126. Prună Cristina-Mădălina USR DA
127. Prunean Alin-Costel - DA
128. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
129. Rizea Cristina Camelia PSD NU
130. Roman Florin-Claudiu PNL NU
131. Salan Viorel PSD NU
132. Sandu Viorica PSD NU
133. Scripnic Lilian AUR DA
134. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
135. Seres Dénes UDMR NU
136. Simonis Alfred - Robert PSD NU
137. Stancu Ionel Minoritati NU
138. Stancu Paul PSD NU
139. Stoian Maria PNL NU
140. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
141. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
142. Stoica Diana USR DA
143. Stoica Elena PSD NU
144. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
146. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
147. Tanasă Dan AUR DA
148. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
149. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
150. Terente Eugen USR DA
151. Thellmann Christine PNL NU
152. Toda Daniel-Liviu - DA
153. Todosiu Beniamin PSD NU
154. Toma Vasilică PSD NU
155. Trăilă Cristina PNL NU
156. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
157. Turcan Raluca PNL NU
158. Tușa Adriana Diana PSD NU
159. Tuță George-Cristian PNL NU
160. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
161. Țoiu Oana-Silvia USR DA
162. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
163. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
164. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
165. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
166. Vîlceanu Dan - DA
167. Vulpescu Ioan PSD NU
168. Weber Mihai PSD NU
169. Zakarias Zoltán UDMR NU
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 13:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro