Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 16:36 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 16:36

Subiect vot: Verificare prezenta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:225 91 51 26 12 13 12 20
- voturi pentru (DA):161 68 50 13 5 12 8 5
- voturi împotrivă (NU):4 - - 3 1 - - -
- abțineri:4 1 - 1 - - - 2
- nu au votat:56 22 1 9 6 1 4 13

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - -
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR -
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD -
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR -
31. Bode Lucian Nicolae PNL -
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Borta Raluca-Maria - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - -
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - -
50. Chira Claudiu-Martin - -
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - -
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR -
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD -
60. Cristescu Radu-Mihai PSD -
61. Cristian Brian USR NU
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD -
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa - -
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fălcoi Nicu USR -
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD -
77. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Gál Károly UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD -
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
86. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD -
89. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
90. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - -
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hajdu Gábor UDMR -
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR -
95. Havârneanu Filip USR DA
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD -
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul - DA
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR -
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ionescu George - -
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
112. Lazăr Ion-Marian USR DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Lőrincz Ștefan-Iulian USR -
116. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
117. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
118. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
122. Mang Ioan PSD DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Manta Claudiu PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Marin Laurențiu-Daniel PSD -
127. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meclea Alina PNL DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Miruță Radu-Dinel USR DA
136. Mitrea Dumitrina AUR -
137. Miuțescu Gheorghe Adrian - -
138. Moisin Radu-Marin PNL DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR NU
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR -
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
146. Nassar Rodica PSD -
147. Năcuță Sorin PNL DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neaga Florian-Claudiu PSD -
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Niță Nicu PSD -
153. Orban Ludovic - -
154. Oteșanu Daniela PSD -
155. Paladi George-Adrian PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pavelescu Nicolae PSD DA
159. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
160. Pecingină Gheorghe - -
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Piper-Savu Florin PSD -
163. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
164. Pop Rareș Tudor USR -
165. Popa Radu Mihai PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Dan-Cristian PSD DA
168. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
169. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
170. Popica Eduard-Andrei PSD DA
171. Presură Alexandra PSD DA
172. Prună Cristina-Mădălina USR DA
173. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
174. Rasaliu Marian-Iulian PSD -
175. Rizea Cristina Camelia PSD DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR -
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Nicolae - -
179. Salan Viorel PSD DA
180. Sandu Viorica PSD -
181. Scripnic Lilian AUR -
182. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Simion George-Nicolae AUR NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD -
186. Solomon Adrian PSD DA
187. Stancu Ionel Minoritati DA
188. Stancu Paul PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Vetuța PNL DA
191. Stoian Maria PNL DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Stoica Ciprian-Titi AUR -
194. Stoica Diana USR -
195. Stoica Elena PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Șandru Cosmin PNL DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD -
199. Șoptică Costel PNL DA
200. Tănase Antonel - -
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Tătaru Nelu PNL DA
203. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
204. Terente Eugen USR DA
205. Thellmann Christine PNL DA
206. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
207. Todosiu Beniamin PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Toma Vasilică PSD DA
210. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
211. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Tușa Adriana Diana PSD DA
214. Tuță George-Cristian PNL DA
215. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
216. Țoiu Oana-Silvia USR DA
217. Țuțuianu Marius-Horia PSD -
218. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
219. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD -
220. Vîlceanu Dan - DA
221. Vulpescu Ioan PSD -
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zakarias Zoltán UDMR DA
224. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro