Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 16:47 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 16:47

Subiect vot: Vot final - PL-x 416/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 416/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.35/2023 pentru modificarea și completarea unor acte normative privind domeniul străinilor și azilului în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 97 58 29 14 15 14 21
- voturi pentru (DA):221 95 57 28 - 15 14 12
- voturi împotrivă (NU):21 2 1 1 13 - - 4
- abțineri:5 - - - 1 - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Borta Raluca-Maria - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budacă Vasile PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR NU
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - Abținere
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD NU
70. Dămureanu Ringo AUR NU
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - Abținere
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - NU
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Lazăr Teodor USR DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan - DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
133. Mang Ioan PSD DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Manta Claudiu PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meclea Alina PNL DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Miftode Marius-Andrei USR DA
143. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
144. Miklós Zoltán UDMR DA
145. Mina Marian PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Miruță Radu-Dinel USR DA
148. Mitrea Dumitrina AUR NU
149. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
150. Moisin Radu-Marin PNL DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR DA
154. Morar Olivia-Diana PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - -
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
175. Pecingină Gheorghe - DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
180. Pop Rareș Tudor USR DA
181. Popa Radu Mihai PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
186. Popica Eduard-Andrei PSD DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
190. Rafila Alexandru PSD DA
191. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - NU
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Salan Viorel PSD DA
198. Sandu Viorica PSD DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Simion George-Nicolae AUR NU
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Stancu Ionel Minoritati DA
205. Stancu Paul PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Vetuța PNL DA
208. Stoian Maria PNL DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
211. Stoica Diana USR NU
212. Stoica Elena PSD DA
213. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șandru Cosmin PNL DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șoptică Costel PNL DA
221. Tănase Antonel - Abținere
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Tătaru Nelu PNL DA
224. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
225. Terente Eugen USR DA
226. Thellmann Christine PNL DA
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Toda Daniel-Liviu - DA
229. Todosiu Beniamin PSD DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Toma Vasilică PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
234. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Tuță George-Cristian PNL DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țoiu Oana-Silvia USR DA
240. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
241. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
242. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
243. Vîlceanu Dan - DA
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro