Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 16:50 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 16:50

Subiect vot: Vot final - PL-x 88/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 88/2024 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.18/2024 pentru modificarea art.55 din Legea sănătății mintale și a protecției persoanelor cu tulburări psihice nr.487/2002
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 94 59 30 17 16 13 20
- voturi pentru (DA):249 94 59 30 17 16 13 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Borta Raluca-Maria - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel AUR DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Lazăr Teodor USR DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan - DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meclea Alina PNL DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Miftode Marius-Andrei USR DA
144. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
145. Miklós Zoltán UDMR DA
146. Mina Marian PSD DA
147. Mircea Florin PSD DA
148. Miruță Radu-Dinel USR DA
149. Mitrea Dumitrina AUR DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Özmen Oana-Marciana PNL DA
171. Paladi George-Adrian PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
176. Pecingină Gheorghe - DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
181. Pop Rareș Tudor USR DA
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PSD DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
191. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - DA
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Salan Viorel PSD DA
198. Sandu Viorica PSD DA
199. Scripnic Lilian AUR DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Simion George-Nicolae AUR DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stancu Ionel Minoritati DA
206. Stancu Paul PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Vetuța PNL DA
209. Stoian Maria PNL DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
212. Stoica Diana USR DA
213. Stoica Elena PSD DA
214. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șandru Cosmin PNL DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șișcu George PNL DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Tănase Antonel - DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Tătaru Nelu PNL DA
225. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
226. Terente Eugen USR DA
227. Thellmann Christine PNL DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Toda Daniel-Liviu - DA
230. Todosiu Beniamin PSD DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Toma Vasilică PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Tuță George-Cristian PNL DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
240. Țoiu Oana-Silvia USR DA
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
242. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
243. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
244. Vîlceanu Dan - DA
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zakarias Zoltán UDMR DA
248. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 4:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro