Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 16:51 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 16:51

Subiect vot: Vot final - Pl-x 261/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 261/2024 pentru modificarea art.17 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.24/2008 privind accesul la propriul dosar și deconspirarea Securității
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:246 96 57 28 15 16 13 21
- voturi pentru (DA):189 94 57 1 - 15 13 9
- voturi împotrivă (NU):54 2 - 27 15 1 - 9
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Borta Raluca-Maria - NU
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budacă Vasile PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR NU
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - NU
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR NU
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR NU
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR NU
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa - NU
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fălcoi Nicu USR NU
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Daniel AUR NU
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR NU
85. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - NU
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR NU
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR NU
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
106. Havârneanu Filip USR NU
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Ilie Victor USR NU
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu George - Abținere
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lazăr Ion-Marian USR NU
126. Lazăr Teodor USR NU
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR NU
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Mitrea Dumitrina AUR NU
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Molnar Ervin PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR NU
156. Morar Olivia-Diana PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
158. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
165. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Orban Ludovic - DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
177. Pecingină Gheorghe - NU
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Pop Rareș Tudor USR NU
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PSD DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
190. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
191. Rizea Cristina Camelia PSD DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
193. Roman Florin-Claudiu PNL DA
194. Roman Nicolae - NU
195. Roșca Mircea PNL DA
196. Salan Viorel PSD DA
197. Sandu Viorica PSD DA
198. Scripnic Lilian AUR NU
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Simion George-Nicolae AUR NU
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Stancu Ionel Minoritati DA
205. Stancu Paul PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Vetuța PNL DA
208. Stoian Maria PNL DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Stoica Diana USR NU
211. Stoica Elena PSD DA
212. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Șandru Cosmin PNL DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șoptică Costel PNL DA
219. Tănase Antonel - DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Tătaru Nelu PNL DA
222. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
223. Terente Eugen USR NU
224. Thellmann Christine PNL DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Toda Daniel-Liviu - DA
227. Todosiu Beniamin PSD DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Toma Vasilică PSD DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
232. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
233. Turcan Raluca PNL DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Tuță George-Cristian PNL DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țoiu Oana-Silvia USR NU
238. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
239. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
240. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
241. Vîlceanu Dan - NU
242. Vulpescu Ioan PSD DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zakarias Zoltán UDMR DA
245. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 9:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro