Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2024 > 16:19 Versiunea pentru printare
Luni, 13 mai 2024, ora 16:19

Subiect vot: PL 38/2024 - amr.2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:166 61 32 22 16 6 7 22
- voturi pentru (DA):61 4 - 22 15 - - 20
- voturi împotrivă (NU):7 4 3 - - - - -
- abțineri:97 53 29 - 1 6 7 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD Abținere
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
18. Bejinariu Eugen PSD Abținere
19. Benchescu-Pecingină Claudia PNL Abținere
20. Benga Tudor - Vlad - DA
21. Berescu Monica-Elena USR DA
22. Bola Bogdan-Alexandru - DA
23. Borta Raluca-Maria - DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
25. Budacă Vasile PSD Abținere
26. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
27. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
28. Bulai Iulian USR DA
29. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
30. Burciu Cristina PNL Abținere
31. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
32. Calotă Florică Ică AUR Abținere
33. Cambera Oana-Alexandra - DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
35. Căuș Vasile-Aurel PNL Abținere
36. Chelaru Mircia AUR DA
37. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
38. Chichirău Cosette-Paula - DA
39. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
40. Ciofu Cătălina PNL Abținere
41. Ciornei Radu Tudor USR DA
42. Ciubuc Ciprian - DA
43. Cîtea Vasile PSD Abținere
44. Coarnă Dumitru - DA
45. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
47. Cristea Andi-Lucian PSD Abținere
48. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
51. Cupșa Ioan PNL Abținere
52. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
53. Dămureanu Ringo AUR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
55. Dumitru Florian-Emil PNL Abținere
56. Fădor Angelica PNL Abținere
57. Fălcoi Nicu USR DA
58. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
59. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
60. Floroiu Ionel PSD Abținere
61. Focșa Dumitru-Viorel - DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
64. Georgescu Nicolae PSD Abținere
65. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
66. Giugea Nicolae PNL Abținere
67. Giurgiu Adrian USR DA
68. Gliga Dumitrița PSD Abținere
69. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
70. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
71. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
72. Grosaru Andi-Gabriel - -
73. Gudu Michael PNL Abținere
74. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
75. Havârneanu Filip USR DA
76. Hărătău Elena PNL Abținere
77. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
78. Ichim Cristian-Paul - DA
79. Ilie Victor USR DA
80. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
81. Kelemen Attila UDMR Abținere
82. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR Abținere
83. Könczei Csaba UDMR Abținere
84. Lasca Mihai Ioan - DA
85. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
86. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
87. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
88. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
89. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Manta Claudiu PSD Abținere
92. Marșalic Jaro Norbert PNL Abținere
93. Mărculescu Dumitru PNL Abținere
94. Meclea Alina PNL Abținere
95. Miftode Marius-Andrei USR DA
96. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
97. Miklós Zoltán UDMR Abținere
98. Mina Marian PSD Abținere
99. Mircea Florin PSD Abținere
100. Miruță Radu-Dinel USR DA
101. Moisin Radu-Marin PNL Abținere
102. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
103. Munteanu Remus PSD Abținere
104. Nacov Gheorghe Minoritati Abținere
105. Nagy Vasile - DA
106. Nassar Rodica PSD Abținere
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neagu Denisa-Elena USR DA
109. Neață Eugen PSD Abținere
110. Nechita Aurel PSD DA
111. Niță Nicu PSD Abținere
112. Özmen Oana-Marciana PNL Abținere
113. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
114. Paraschiv Rodica PSD Abținere
115. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
116. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
117. Pecingină Gheorghe - DA
118. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
119. Piper-Savu Florin PSD Abținere
120. Plăiașu Gabriel - DA
121. Pop Rareș Tudor USR DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
123. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
124. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
125. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
126. Predescu Ana-Loredana AUR DA
127. Presură Alexandra PSD Abținere
128. Prună Cristina-Mădălina USR DA
129. Prunean Alin-Costel - DA
130. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
131. Rizea Cristina Camelia PSD Abținere
132. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
133. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
134. Roman Nicolae - DA
135. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
136. Sandu Viorica PSD Abținere
137. Scripnic Lilian AUR DA
138. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
139. Seres Dénes UDMR Abținere
140. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
141. Stancu Ionel Minoritati Abținere
142. Stancu Paul PSD NU
143. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
144. Stănescu Vetuța PNL Abținere
145. Stângă George-Cătălin PNL NU
146. Stoian Maria PNL Abținere
147. Stoica Diana USR DA
148. Stoica Elena PSD DA
149. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
150. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
151. Șimon Gheorghe PSD Abținere
152. Șișcu George PNL Abținere
153. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
154. Tănase Antonel - DA
155. Tătaru Nelu PNL Abținere
156. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
157. Terente Eugen USR DA
158. Thellmann Christine PNL Abținere
159. Toda Daniel-Liviu - DA
160. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
161. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
162. Vecerdi Cristina-Agnes PNL Abținere
163. Vîlceanu Dan - DA
164. Volosatîi Boris AUR DA
165. Weber Mihai PSD Abținere
166. Zakarias Zoltán UDMR Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 16 iunie 2024, 7:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro