Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:47

Subiect vot: Vot final - PL-x 199/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 199/2024 pentru modificarea și completarea Legii nr.248/2005 privind regimul liberei circulații a cetățenilor români în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:257 90 61 32 19 14 14 27
- voturi pentru (DA):189 90 61 1 - 14 14 9
- voturi împotrivă (NU):26 - - - 19 - - 7
- abțineri:39 - - 31 - - - 8
- nu au votat:3 - - - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Balan Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Chelaru Mircia AUR NU
47. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
48. Chichirău Cosette-Paula - DA
49. Chira Claudiu-Martin - Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciubuc Ciprian - NU
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - NU
55. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR Abținere
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - Abținere
66. Dămureanu Ringo AUR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
75. Fălcoi Nicu USR DA
76. Feodor Silviu Minoritati DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Daniel AUR NU
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR NU
83. Focșa Dumitru-Viorel - NU
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - NU
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Giurgiu Adrian USR Abținere
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - -
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
101. Havârneanu Filip USR Abținere
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ilie Victor USR Abținere
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Könczei Csaba UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - NU
120. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
121. Lazăr Teodor USR Abținere
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meclea Alina PNL DA
140. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - -
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
150. Morar Olivia-Diana PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Murariu Oana USR Abținere
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nacov Gheorghe Minoritati DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - -
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
172. Pecingină Gheorghe - DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Plăiașu Gabriel - DA
177. Polak Tudor PNL DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
179. Pop Darius AUR NU
180. Pop Rareș Tudor USR Abținere
181. Popa Radu Mihai PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
186. Popica Eduard-Andrei PSD DA
187. Predescu Ana-Loredana AUR NU
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
191. Prunean Alin-Costel - DA
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
193. Rizea Cristina Camelia PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Nicolae - NU
197. Roșca Mircea PNL DA
198. Rujan Dumitru PNL DA
199. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
203. Scripnic Lilian AUR NU
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Vetuța PNL DA
211. Stângă George-Cătălin PNL DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stoica Diana USR Abținere
214. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Șandru Cosmin PNL DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șerban Gianina AUR NU
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
223. Șoptică Costel PNL DA
224. Șovăială Constantin - Abținere
225. Tanasă Dan AUR NU
226. Tănase Antonel - Abținere
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Tătaru Nelu PNL DA
229. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
230. Terente Eugen USR Abținere
231. Thellmann Christine PNL DA
232. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
233. Toda Daniel-Liviu - DA
234. Todosiu Beniamin PSD DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Toma Vasilică PSD DA
237. Trăilă Cristina PNL DA
238. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Tuță George-Cristian PNL DA
242. Țachianu Marian PSD DA
243. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
244. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
245. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
247. Varga Glad-Aurel PNL DA
248. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
250. Vîlceanu Dan - DA
251. Volosatîi Boris AUR NU
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Wiener Adrian USR Abținere
255. Zakarias Zoltán UDMR DA
256. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 9:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro