Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:50

Subiect vot: Vot final - PL-x 200/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 200/2024 pentru completarea tabelelor-anexă nr. I și II la Legea nr.143/2000 privind prevenirea și combaterea traficului și consumului ilicit de droguri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:257 89 62 35 20 14 14 23
- voturi pentru (DA):256 89 62 35 20 14 14 22
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chira Claudiu-Martin - DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - DA
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Daniel AUR DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel - -
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
103. Havârneanu Filip USR DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul - DA
112. Ilie Victor USR DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Könczei Csaba UDMR DA
120. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
121. Lasca Mihai Ioan - DA
122. Lazăr Ion-Marian USR DA
123. Lazăr Teodor USR DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meclea Alina PNL DA
141. Miftode Marius-Andrei USR DA
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Miruță Radu-Dinel USR DA
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR DA
150. Morar Olivia-Diana PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Murariu Oana USR DA
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nacov Gheorghe Minoritati DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Nagy Vasile - DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana PNL DA
168. Paladi George-Adrian PNL DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Pecingină Gheorghe - DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Plăiașu Gabriel - DA
177. Polak Tudor PNL DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
179. Pop Darius AUR DA
180. Pop Rareș Tudor USR DA
181. Popa Radu Mihai PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
186. Popica Eduard-Andrei PSD DA
187. Predescu Ana-Loredana AUR DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR DA
191. Prunean Alin-Costel - DA
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
193. Rizea Cristina Camelia PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Nicolae - DA
197. Roșca Mircea PNL DA
198. Rujan Dumitru PNL DA
199. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
203. Scripnic Lilian AUR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Vetuța PNL DA
211. Stângă George-Cătălin PNL DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stoica Diana USR DA
214. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Șandru Cosmin PNL DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șerban Gianina AUR DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
223. Șoptică Costel PNL DA
224. Șovăială Constantin - DA
225. Tanasă Dan AUR DA
226. Tănase Antonel - DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Tătaru Nelu PNL DA
229. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
230. Terente Eugen USR DA
231. Thellmann Christine PNL DA
232. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
233. Toda Daniel-Liviu - DA
234. Todosiu Beniamin PSD DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Toma Vasilică PSD DA
237. Trăilă Cristina PNL DA
238. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Tuță George-Cristian PNL DA
242. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
243. Țoiu Oana-Silvia USR DA
244. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
246. Varga Glad-Aurel PNL DA
247. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
250. Vîlceanu Dan - DA
251. Volosatîi Boris AUR DA
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Wiener Adrian USR DA
255. Zakarias Zoltán UDMR DA
256. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 9:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro