Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:53

Subiect vot: Vot final - PL-x 819/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 819/2023 pentru modificarea și completarea Legii nr.3/2021 privind prevenirea, diagnosticarea și tratamentul infecțiilor asociate asistenței medicale din unitățile medicale și din centrele rezidențiale pentru persoanele adulte aflate în dificultate din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:263 92 66 33 20 12 15 25
- voturi pentru (DA):262 92 65 33 20 12 15 25
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - DA
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Daniel AUR DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meclea Alina PNL DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Munteanu Remus PSD DA
158. Murariu Oana USR DA
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nacov Gheorghe Minoritati DA
162. Nagy Szabolcs UDMR DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Năcuță Sorin PNL DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Orban Ludovic - DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
177. Pecingină Gheorghe - DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Plăiașu Gabriel - DA
182. Polak Tudor PNL DA
183. Pop Darius AUR DA
184. Pop Rareș Tudor USR DA
185. Popa Radu Mihai PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana AUR DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Prunean Alin-Costel - DA
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
197. Rizea Cristina Camelia PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Nicolae - DA
201. Roșca Mircea PNL DA
202. Rujan Dumitru PNL DA
203. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
204. Salan Viorel PSD DA
205. Sandu Viorica PSD DA
206. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
207. Scripnic Lilian AUR DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stancu Ionel Minoritati DA
212. Stancu Paul PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stângă George-Cătălin PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Diana USR DA
218. Stoica Elena PSD DA
219. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Șandru Cosmin PNL DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șerban Gianina AUR DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
228. Șoptică Costel PNL DA
229. Șovăială Constantin - DA
230. Tanasă Dan AUR DA
231. Tănase Antonel - DA
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Tătaru Nelu PNL DA
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR DA
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Toda Daniel-Liviu - DA
239. Todosiu Beniamin PSD DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Tuță George-Cristian PNL DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
249. Țoiu Oana-Silvia USR DA
250. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
251. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
252. Varga Glad-Aurel PNL DA
253. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
256. Vîlceanu Dan - DA
257. Volosatîi Boris AUR DA
258. Vulpescu Ioan PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Wiener Adrian USR DA
261. Zakarias Zoltán UDMR DA
262. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 11:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro