Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:56

Subiect vot: Vot final - PL-x 62/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 62/2024 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.2/2024 privind amânarea punerii în aplicare a Deciziei (UE) 2022/197 a Comisiei din 17 ianuarie 2022 de stabilire a unui marcaj fiscal comun pentru motorine și kerosen
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:261 90 64 35 18 13 15 26
- voturi pentru (DA):249 90 64 35 18 13 15 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:11 - - - - - - 11
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chira Claudiu-Martin - Abținere
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciubuc Ciprian - Abținere
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Cozma Adrian-Felician PNL DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Andi-Lucian PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dancă Ionel - Abținere
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - Abținere
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meclea Alina PNL DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Munteanu Remus PSD DA
158. Murariu Oana USR DA
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nacov Gheorghe Minoritati DA
162. Nagy Szabolcs UDMR DA
163. Nagy Vasile - Abținere
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Năcuță Sorin PNL DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Orban Ludovic - Abținere
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Paladi George-Adrian PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
178. Pecingină Gheorghe - DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Piper-Savu Florin PSD DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
182. Plăiașu Gabriel - Abținere
183. Polak Tudor PNL DA
184. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
185. Pop Darius AUR DA
186. Pop Rareș Tudor USR DA
187. Popa Radu Mihai PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Dan-Cristian PSD DA
190. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
191. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
192. Popica Eduard-Andrei PSD DA
193. Predescu Ana-Loredana AUR DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
196. Prună Cristina-Mădălina USR DA
197. Prunean Alin-Costel - DA
198. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
199. Rizea Cristina Camelia PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Nicolae - DA
203. Rujan Dumitru PNL DA
204. Salan Viorel PSD DA
205. Sandu Viorica PSD DA
206. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
207. Scripnic Lilian AUR DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Stancu Ionel Minoritati DA
211. Stancu Paul PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Vetuța PNL DA
214. Stângă George-Cătălin PNL DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stoica Diana USR DA
217. Stoica Elena PSD DA
218. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Șandru Cosmin PNL DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șerban Gianina AUR DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
227. Șoptică Costel PNL DA
228. Șovăială Constantin - DA
229. Tanasă Dan AUR DA
230. Tănase Antonel - Abținere
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
234. Terente Eugen USR DA
235. Thellmann Christine PNL DA
236. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
237. Toda Daniel-Liviu - DA
238. Todosiu Beniamin PSD DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Tuță George-Cristian PNL DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țoiu Oana-Silvia USR DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
254. Vîlceanu Dan - DA
255. Volosatîi Boris AUR DA
256. Vulpescu Ioan PSD DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Wiener Adrian USR DA
259. Zakarias Zoltán UDMR DA
260. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 11:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro