Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:57

Subiect vot: Vot final - PL-x 186/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 186/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.19/2021 privind unele măsuri fiscale, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:263 92 64 35 19 12 15 26
- voturi pentru (DA):256 92 64 35 19 12 15 19
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - -
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Daniel AUR DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Anamaria - Abținere
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Giurgiu Adrian USR DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
106. Havârneanu Filip USR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - DA
115. Ilie Victor USR DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu George - DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - NU
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Miftode Marius-Andrei USR DA
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR DA
154. Morar Olivia-Diana PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Murariu Oana USR DA
158. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Özmen Oana-Marciana PNL DA
171. Paladi George-Adrian PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
176. Pecingină Gheorghe - DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Plăiașu Gabriel - DA
181. Polak Tudor PNL DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
183. Pop Darius AUR DA
184. Pop Rareș Tudor USR DA
185. Popa Radu Mihai PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana AUR DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Prunean Alin-Costel - DA
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
197. Rizea Cristina Camelia PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Nicolae - Abținere
201. Roșca Mircea PNL DA
202. Rujan Dumitru PNL DA
203. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
204. Salan Viorel PSD DA
205. Sandu Viorica PSD DA
206. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
207. Scripnic Lilian AUR DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stancu Ionel Minoritati DA
212. Stancu Paul PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stângă George-Cătălin PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Diana USR DA
218. Stoica Elena PSD DA
219. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Șandru Cosmin PNL DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șerban Gianina AUR DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
228. Șoptică Costel PNL DA
229. Șovăială Constantin - DA
230. Tanasă Dan AUR DA
231. Tănase Antonel - DA
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Tătaru Nelu PNL DA
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR DA
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Toda Daniel-Liviu - DA
239. Todosiu Beniamin PSD DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Tuță George-Cristian PNL DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
249. Țoiu Oana-Silvia USR DA
250. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
251. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
252. Varga Glad-Aurel PNL DA
253. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
256. Vîlceanu Dan - DA
257. Volosatîi Boris AUR DA
258. Vulpescu Ioan PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Wiener Adrian USR DA
261. Zakarias Zoltán UDMR DA
262. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 11:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro