Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 13:19

Subiect vot: Vot final - Pl-x 98/2024 - Vot final respingere
Respingere PL 98/2024 pentru modificarea art.139 și art.152 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:253 88 62 32 20 11 15 25
- voturi pentru (DA):176 88 62 - - 11 15 -
- voturi împotrivă (NU):56 - - 32 - - - 24
- abțineri:20 - - - 20 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Borta Raluca-Maria - NU
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR Abținere
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - NU
51. Chira Claudiu-Martin - NU
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciubuc Ciprian - NU
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR NU
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR NU
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR NU
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Daniel AUR Abținere
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR Abținere
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - NU
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Giurgiu Adrian USR NU
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - -
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
101. Havârneanu Filip USR NU
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - NU
110. Ilie Victor USR NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ionescu George - NU
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kiss János PNL DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Könczei Csaba UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lasca Mihai Ioan - NU
121. Lazăr Ion-Marian USR NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Miftode Marius-Andrei USR NU
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel USR NU
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian USR NU
148. Morar Olivia-Diana PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Murariu Oana USR NU
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile - NU
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Orban Ludovic - NU
163. Özmen Oana-Marciana PNL DA
164. Paladi George-Adrian PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pavelescu Nicolae PSD DA
168. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
169. Pecingină Gheorghe - NU
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Piper-Savu Florin PSD DA
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
173. Plăiașu Gabriel - NU
174. Polak Tudor PNL DA
175. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
176. Pop Darius AUR Abținere
177. Pop Rareș Tudor USR NU
178. Popa Radu Mihai PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
182. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
185. Prunean Alin-Costel - NU
186. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
187. Rizea Cristina Camelia PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roșca Mircea PNL DA
191. Rujan Dumitru PNL DA
192. Salan Viorel PSD DA
193. Sandu Viorica PSD DA
194. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
195. Scripnic Lilian AUR Abținere
196. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Ionel Minoritati DA
200. Stancu Paul PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Vetuța PNL DA
203. Stângă George-Cătălin PNL DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
206. Stoica Diana USR NU
207. Stoica Elena PSD DA
208. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Șandru Cosmin PNL DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șerban Gianina AUR Abținere
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Șovăială Constantin - NU
219. Tanasă Dan AUR Abținere
220. Tănase Antonel - NU
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Tătaru Nelu PNL DA
223. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
224. Terente Eugen USR NU
225. Thellmann Christine PNL DA
226. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
227. Toda Daniel-Liviu - NU
228. Todosiu Beniamin PSD DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Toma Vasilică PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
234. Turcan Raluca PNL DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Tuță George-Cristian PNL DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țoiu Oana-Silvia USR NU
240. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
246. Vîlceanu Dan - NU
247. Volosatîi Boris AUR Abținere
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Wiener Adrian USR NU
251. Zakarias Zoltán UDMR DA
252. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 iunie 2024, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro