Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 13:20 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 13:20

Subiect vot: Vot final - Pl-x 99/2024 - Vot final respingere
Respingere PL 99/2024 pentru modificarea art.228 alin.(1) litera e) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:253 88 62 33 20 11 14 25
- voturi pentru (DA):202 88 62 - 20 11 14 7
- voturi împotrivă (NU):37 - - 33 - - - 4
- abțineri:13 - - - - - - 13
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Borta Raluca-Maria - NU
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR NU
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR NU
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - Abținere
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR NU
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR NU
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR NU
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel - -
101. Gudu Michael PNL DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
103. Havârneanu Filip USR NU
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul - Abținere
112. Ilie Victor USR NU
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ionescu George - Abținere
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
120. Könczei Csaba UDMR DA
121. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
122. Lasca Mihai Ioan - NU
123. Lazăr Ion-Marian USR NU
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meclea Alina PNL DA
140. Miftode Marius-Andrei USR NU
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR NU
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR NU
150. Morar Olivia-Diana PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Murariu Oana USR NU
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nacov Gheorghe Minoritati DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Nagy Vasile - Abținere
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pavelescu Nicolae PSD DA
170. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
171. Pecingină Gheorghe - DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
175. Plăiașu Gabriel - DA
176. Polak Tudor PNL DA
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
178. Pop Darius AUR DA
179. Pop Rareș Tudor USR NU
180. Popa Radu Mihai PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Dan-Cristian PSD DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Predescu Ana-Loredana AUR DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR NU
188. Prunean Alin-Costel - Abținere
189. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
190. Rizea Cristina Camelia PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roșca Mircea PNL DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Stancu Ionel Minoritati DA
202. Stancu Paul PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Vetuța PNL DA
205. Stângă George-Cătălin PNL DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
208. Stoica Diana USR NU
209. Stoica Elena PSD DA
210. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Șandru Cosmin PNL DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șerban Gianina AUR DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
219. Șoptică Costel PNL DA
220. Șovăială Constantin - Abținere
221. Tanasă Dan AUR DA
222. Tănase Antonel - Abținere
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Tătaru Nelu PNL DA
225. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
226. Terente Eugen USR NU
227. Thellmann Christine PNL DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Toda Daniel-Liviu - Abținere
230. Todosiu Beniamin PSD DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Toma Vasilică PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Tuță George-Cristian PNL DA
239. Țachianu Marian PSD DA
240. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
241. Țoiu Oana-Silvia USR NU
242. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
244. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
245. Vexler Silviu Minoritati DA
246. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
247. Vîlceanu Dan - DA
248. Volosatîi Boris AUR DA
249. Vulpescu Ioan PSD DA
250. Wiener Adrian USR NU
251. Zakarias Zoltán UDMR DA
252. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 iunie 2024, 9:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro