Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2024 > 10:16 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2024, ora 10:16

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 68/2024 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.129/2023 privind unele măsuri necesare pentru acordarea unui ajutor de stat pentru închiderea și punerea în siguranță a extracției de huilă către Societatea Complexul Energetic "Valea Jiului" - S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:124 47 22 21 14 8 3 9
- voturi pentru (DA):16 - 1 - 12 - - 3
- voturi împotrivă (NU):79 46 21 - 1 7 3 1
- abțineri:28 1 - 21 1 1 - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Aelenei Dănuț AUR DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
9. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
10. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR Abținere
12. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benedek Zacharie UDMR NU
15. Berescu Monica-Elena USR Abținere
16. Bode Lucian Nicolae PNL NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Burciu Cristina PNL NU
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Calotă Florică Ică AUR NU
24. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
25. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
26. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
27. Coarnă Dumitru - DA
28. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
29. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
30. Cristian Brian USR Abținere
31. Cupșa Ioan PNL NU
32. Dămureanu Ringo AUR Abținere
33. Dehelean Silviu USR Abținere
34. Dinu Cristina-Elena PSD NU
35. Dumitru Florian-Emil PNL NU
36. Fădor Angelica PNL NU
37. Florea Oana-Consuela PSD NU
38. Floroiu Ionel PSD NU
39. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
40. Giurgiu Adrian USR Abținere
41. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
42. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
43. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
44. Grosaru Andi-Gabriel - -
45. Hajdu Gábor UDMR Abținere
46. Hărătău Elena PNL NU
47. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
48. Ichim Cristian-Paul - DA
49. Ilie Victor USR Abținere
50. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
51. Kiss János PNL NU
52. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
53. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
54. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
55. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
56. Mang Ioan PSD NU
57. Manole Petre-Florin PSD NU
58. Manta Claudiu PSD NU
59. Mareș Mara PNL NU
60. Mărculescu Dumitru PNL NU
61. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
62. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
63. Miklós Zoltán UDMR NU
64. Mina Marian PSD NU
65. Mircea Florin PSD NU
66. Mitrea Dumitrina AUR DA
67. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
68. Moisin Radu-Marin PNL NU
69. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
70. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
71. Munteanu Remus PSD NU
72. Nagy Szabolcs UDMR NU
73. Nassar Rodica PSD NU
74. Năcuță Sorin PNL NU
75. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
76. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
77. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
78. Neață Eugen PSD NU
79. Nechita Aurel PSD NU
80. Niță Nicu PSD NU
81. Panait Radu USR Abținere
82. Pavelescu Nicolae PSD NU
83. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
84. Piper-Savu Florin PSD NU
85. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
86. Popescu Dan-Cristian PSD NU
87. Predescu Ana-Loredana AUR DA
88. Presură Alexandra PSD NU
89. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
90. Prunean Alin-Costel - Abținere
91. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
92. Roman Florin-Claudiu PNL NU
93. Roman Nicolae - DA
94. Salan Viorel PSD NU
95. Sandu Viorica PSD NU
96. Scripnic Lilian AUR DA
97. Seres Dénes UDMR NU
98. Simonis Alfred - Robert PSD NU
99. Stancu Ionel Minoritati NU
100. Stancu Paul PSD NU
101. Stângă George-Cătălin PNL NU
102. Stoian Maria - NU
103. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
104. Stoica Diana USR Abținere
105. Stoica Elena PSD NU
106. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
107. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
108. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
109. Șerban Gianina AUR DA
110. Tănase Antonel - Abținere
111. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
112. Tătaru Nelu PNL NU
113. Terente Eugen USR Abținere
114. Toma Ilie PSD NU
115. Toma Vasilică PSD NU
116. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
117. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
118. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
119. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
120. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
121. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
122. Vulpescu Ioan PSD Abținere
123. Zakarias Zoltán UDMR NU
124. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 22:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro