Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2024 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2024, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 240/2023 pentru completarea alin.(1) al art.456 din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:238 85 58 27 21 13 9 25
- voturi pentru (DA):173 85 58 1 1 13 9 6
- voturi împotrivă (NU):5 - - - - - - 5
- abțineri:59 - - 26 20 - - 13
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băltărețu Viorel USR Abținere
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Berescu Monica-Elena USR Abținere
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
30. Borta Raluca-Maria - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budacă Vasile PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică AUR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR Abținere
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
50. Chira Claudiu-Martin - DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
53. Ciubuc Ciprian - NU
54. Coarnă Dumitru - NU
55. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
56. Constantin Daniel PNL DA
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR Abținere
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - Abținere
67. Dămureanu Ringo AUR Abținere
68. Dehelean Silviu USR Abținere
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Enachi Raisa - DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR Abținere
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR Abținere
82. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Gavrilă Anamaria - Abținere
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - -
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
100. Havârneanu Filip USR Abținere
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Ichim Cristian-Paul - DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR Abținere
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - NU
117. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
132. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
133. Mărculescu Dumitru PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meclea Alina PNL DA
136. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
138. Mina Marian PSD DA
139. Mircea Florin PSD DA
140. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
141. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
142. Moisin Radu-Marin PNL DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Molnar Ervin PNL DA
145. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
146. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
147. Munteanu Remus PSD DA
148. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nagy Szabolcs UDMR DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
154. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
155. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Özmen Oana-Marciana PNL DA
161. Paladi George-Adrian PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Panait Radu USR Abținere
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
167. Pecingină Gheorghe - Abținere
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Piper-Savu Florin PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
171. Polak Tudor PNL DA
172. Pop Rareș Tudor USR Abținere
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Dan-Cristian PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
181. Prunean Alin-Costel - Abținere
182. Rizea Cristina Camelia PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
184. Roman Nicolae - NU
185. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD DA
188. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
189. Scripnic Lilian AUR Abținere
190. Simonis Alfred - Robert PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Stancu Ionel Minoritati DA
193. Stancu Paul PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stângă George-Cătălin PNL DA
196. Stoian Maria - Abținere
197. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
198. Stoica Diana USR Abținere
199. Stoica Elena PSD DA
200. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Șandru Cosmin PNL DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șerban Gianina AUR Abținere
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Șovăială Constantin - Abținere
211. Tanasă Dan AUR Abținere
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - Abținere
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
222. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
228. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
233. Vîlceanu Dan - Abținere
234. Volosatîi Boris AUR Abținere
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zakarias Zoltán UDMR DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 iunie 2024, 11:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro