Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2024 > 11:41 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2024, ora 11:41

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 641/2023 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.25/2023 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.113/2022 privind unele măsuri necesare în vederea implementării Fondului de ajutor european destinat celor mai defavorizate persoane, decontarea unor cheltuieli privind sprijinirea refugiaților din Ucraina, precum și acordarea de granturi din fonduri externe nerambursabile pentru investiții destinate retehnologizării IMM-urilor, precum și pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.166/2022 privind unele măsuri pentru acordarea unui sprijin categoriilor de persoane vulnerabile pentru compensarea prețului la energie, suportat parțial din fonduri externe nerambursabile
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:238 85 60 28 21 12 10 22
- voturi pentru (DA):207 83 60 28 1 12 10 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:28 2 - - 20 - - 6
- nu au votat:3 - - - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad - DA
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Borta Raluca-Maria - -
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budacă Vasile PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică AUR DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR Abținere
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chira Claudiu-Martin - Abținere
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
65. Dancă Ionel - DA
66. Dămureanu Ringo AUR Abținere
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Enachi Raisa - Abținere
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR Abținere
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR Abținere
82. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
94. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel - -
96. Gudu Michael PNL DA
97. Hajdu Gábor UDMR DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Havârneanu Filip USR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Ichim Cristian-Paul - DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Könczei Csaba UDMR DA
113. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
114. Lazăr Ion-Marian USR DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
120. Lupu Andrei-Răzvan - DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meclea Alina PNL DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
140. Moisin Radu-Marin PNL DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nagy Szabolcs UDMR DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neagu Denisa-Elena USR DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Paladi George-Adrian PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Panait Radu USR DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
165. Pecingină Gheorghe - DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Polak Tudor PNL DA
170. Pop Rareș Tudor USR DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Dan-Cristian PSD DA
173. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
174. Popica Eduard-Andrei PSD DA
175. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Prunean Alin-Costel - DA
180. Rizea Cristina Camelia PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Nicolae - -
184. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
188. Scripnic Lilian AUR Abținere
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stângă George-Cătălin PNL DA
195. Stoian Maria - DA
196. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
197. Stoica Diana USR DA
198. Stoica Elena PSD DA
199. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
200. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
201. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Șandru Cosmin PNL DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șerban Gianina AUR Abținere
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șoptică Costel PNL DA
209. Șovăială Constantin - Abținere
210. Tanasă Dan AUR Abținere
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
222. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
228. Țoiu Oana-Silvia USR DA
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
233. Vîlceanu Dan - DA
234. Volosatîi Boris AUR Abținere
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zakarias Zoltán UDMR DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 iunie 2024, 11:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro